Європа планує спеціальний податок для Google, Apple, Facebook та Amazon

Деякі експерти розцінюють готовність технологічних гігантів Google, Apple, Facebook та Amazon співпрацювати над новим податком через те, що інші варіанти для них будуть менш приємними.

Французький міністр економіки Бруно Ле Мейр розповів місцевій газеті Le Journal du Dimanche про те, що найбільшим технологічним гігантам – Google, Apple, Facebook та Amazon – доведеться поділитися грошима. Адже вони відомі тим, що намагаються всіма доступними способами зменшити свої податки. Тому для них запровадять спеціальний податок, який буде значно складніше обдурити.За словами чиновника, офіційно про новий податок повідомлять найближчими тижнями. Попередньо відомо, що він змусить технологічних гігантів платити від 2% до 6% зі свого обороту. Міністр вважає, що остаточна цифра буде ближчою до нижньої межі.

Податок на оборотні кошти має спростити оподаткування компаній, а також зменшити кількість легальних способів для зменшення своїх виплат. За словами Ле Мейра, компанії вже знають, що їм доведеться платити більше в Європі, і вони готові домовлятися.

Деякі експерти розцінюють готовність технологічних гігантів Google, Apple, Facebook та Amazon співпрацювати над новим податком через те, що інші варіанти для них будуть менш приємними. Окрім цього, податок з обороту дозволить їм не порушувати раніше укладені податкові угоди, які дозволяють їм зменшити свої виплати та продовжувати стверджувати, що основне джерело прибутку для них знаходиться поза межами Європи.

Євросоюз вже кілька років поспіль намагається змусити технологічних гігантів платити більше. Історія почалася у 2016 році, коли на Apple наклали гігантський штраф у 13 млрд євро несплачених податків. У відповідь директор компанії Тім Кук пригрозив, що примушення Apple платити такі ж податки, які платять інші компанії, призведе до руйнування Європи.

Таку суму призначили після дворічного розслідування домовленості між владою Ірландії та Apple, яка дозволила компанії платити 0,005% податків з прибутку. Стандартна ставка при цьому складає 12,5%, а в деяких країнах ЄС навіть вище. У Франції податок на прибуток досягає 33%, у Німеччині – 30%, Швеції – 22%. Таким чином Apple вдалося заплатити 344 млн євро податків замість 130 000 млн євро.

У 2017 році Євросоюз ухвалив новий закон, за яким мультинаціональні компанії, які працюють у регіоні, повинні звітувати про фінанси і податки щодо кожної країни окремо. Це мало завадити їм перекидати доходи в зони з пільговим оподаткуванням, щоб платити податки там. За словами віце-президента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, країни Євросоюзу щорічно недоотримують від таких корпорацій від 50 до 70 млрд євро.

Планувалося, що за цією директивою корпорації з річним оборотом 750 млн євро і більше зобов’язані будуть надавати інформацію про виручку, прибуток, сплату податків і кількості співробітників окремо для кожної країни. Однак з метою захисту чесної конкуренції нова директива допускає деякі винятки. Наприклад, компаніям дозволяється подати заяву, щоб їх на нетривалий термін звільнили від необхідності надавати делікатну фінансову інформацію, розкриття якої зіграє на руку конкурентам. При цьому закон не уточнює, що можна вважати такою делікатною інформацією.