Джек Ма: через розвиток роботів та інтернету на людство очікують десятиліття болі

Джек Ма вже не вперше попереджує людство про можливі наслідки від впливу електронної торгівлі та інтернету на традиційний бізнес

Власник третьої найпотужнішої китайської компанії та доларовий мільярдер Джек Ма нещодавно зробив нерайдужний прогноз майбутнього людства. Директор Alibaba сказав, що на суспільство можуть очікувати десятиліття болі. Причиною цьому стануть розвиток інтернету та роботів, які зруйнують звичні ланцюжки взаємодії та вплинуть на різні галузі економіки.

Джек Ма

Свій прогноз Джек Ма зробив під час виступу на «Китайському клубі підприємців». Він закликав також владу реформувати освіту та методи роботи людей з машинами. «У наступні 30 років у світі буде більше болю, ніж радості, тому що з’явиться більше проблем», – сказав мільярдер.

Засновник Alibaba також наголосив, що соціальні конфлікти матимуть вплив на всі аспекти життя. Започаткована Ма компанія також інвестує в різні технологічні галузі, зокрема, у «хмари» та штучний інтелект, однак вона при цьому розширюється на сектори поза межами електронної торгівлі.

Джек Ма вже не вперше попереджує людство про можливі наслідки від впливу електронної торгівлі та інтернету на традиційний бізнес. Експерти підрахували, що за 15 років він зробив дві-три сотні подібних промов. Однак невідомо, який ефект вони мали.

Засновник Alibaba також говорив про розвиток роботів та штучного інтелекту. Він сказав, що ця технологія потрібна для обробки великих масивів даних, які людство генерує сьогодні і з якими самі люди не впораються. Але, за словами Ма, машини не повинні заміняти людей у тому, з чим люди можуть упоратися. Фахівцям та суспільству необхідно зосередитися на тому, щоб машини виконували ту роботу, яку люди не можуть зробити. Це зробить машини партнерами, а не конкурентами людям.

Ма також визнав, що штучний інтелект збільшить тривалість життя та зменшить кількість робочих місць. Крім того, він прогнозує, що роботи замінять директорів компаній. «30 років потому на обкладинці журналу Time Magazine буде показаний найкращий директор року, і це, швидше за все, буде робот, – вважає Ма. – Він має кращу, ніж у вас, пам’ять, він швидше рахує, він не гнівається на конкурентів».