Середа, 22 Травня, 2024

Заміна екрану на iPhone 13 блокує FaceID, якщо виконана в сторонньому сервісі

Apple майже унеможливила ремонт екрану iPhone 13 за прийнятні гроші. В цій моделі телефона при заміні дисплею в неавторизованому сервісному центрі перестає працювати біометрична ідентифікація по обличчю FaceID. Це при тому, що екран є однією з найбільш часто пошкоджуваних частин будь смартфона.

У своїх телефонах Apple використовує стратегію відстеження серійних номерів компонентів на самому мобільному гаджеті. Це дозволяє блокувати роботу такого елемента або інших систем, якщо серійний номер елемента не співпадає з тим, що міститься в пам’яті смартфона. Наприклад, ще в iPhone 12 стало майже неможливо замінити батарею – навіть оригінальна батарея з іншого нового айфона не підійде.

Оскільки тільки авторизовані сервісні центри можуть отримати доступ до деталей та інструментів для перевірки цих компонентів, це ефективно перешкоджає власникам звертатися до сторонніх ремонтників. Останні часто ремонтують гаджет, а не замінюють його, а також роблять це дешевше.

Тепер простіше замінити акумулятор iPhone 13 Pro, тому що він видає тільки попередження, а не блокує повне використання телефону.

Заміна дисплея iPhone 13 повністю порушує функціональність ідентифікації особи FaceID. Це так, навіть якщо замінений екран є справжнім екраном Apple, який був узятий з іншого iPhone 13.

Екран не має зв’язку з функціональністю Face ID, яка є окремою платою.

Apple є відомим противником ідеї ремонту гаджетів, компанія, яка є одною з найбагатших компаній у світі, «плаче», що ремонти збиткові навіть попри те, вимагає в кілька разів більше грошей порівняно зі сторонніми майстернями. Лише скандал змусив компанію ремонтувати телефони з неоригінальними батареями.

Apple також виступає проти законодавчого права на ремонт, за яке нині точиться боротьба в США. Компанія також а вводить процедури ремонту, без яких техніка не працюватиме і які доступні лише обраним. Яскраво це проявилося з  iMac Pro та MacBook Pro 2018, які у деяких випадках неможливо відремонтувати в неавторизованих сервісних центрах.

Сама Apple щодо своєї техніки намагається пустити пил в очі користувачів, переконуючи їх у високій надійності гаджетів, хоча в суді доводить протилежне. Незалежний ремонтник, що спеціалізується на «яблучній» продукції, розповів якою насправді є надійність та якість техніки Apple.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися