Субота, 9 Грудня, 2023

У браузері можна погратися в першу Tomb Raider

Згадати трикутні форми ігор минулих десятиліть та пограти в легендарну першу гру серії про розкрадачку гробниць Лару Крофт тепер можна без наявності ігрових консолей чи старого ПК. Фанати Tomb Raider перенесли цю гру в онлайн, і вона тепер доступна у браузері.

tomb raider

Фанат Лари Крофт під псевдонімом XProger переробив відкритий движок найпершої Tomb Raider для роботи в браузері. Його проект називається OpenLara, і він є загальнодоступним. Потрібно всього лише перейти на сторінку http://xproger.info/projects/OpenLara/ і почати грати.

У браузерній версії є лише перший рівень гри. Але кожен може самостійно завантажити в неї всі офіційні рівні з гри за допомогою кнопки «Browse Level». В OpenLara також є можливість вибору між видом від третьої і першої особи, а ще в браузерній версії розблоковано швидкість відображення (FPS). В оригіналі цей параметр заблокований на 30 кадрах на секунду. Окрім цього, в OpenLara трохи поліпшили графіку.

Оригінальна гра Tomb Raider вийшла в жовтні 1996 року. Вона вимагала процесор з частотою 90 МГц, 8 МБ оперативної пам’яті, 20 МБ на жорсткому диску та відеокарту з 1 МБ відеопам’яті. Гратися в цю гру можна було на приставках Sega Saturn, PlayStation, комп’ютерах Macintosh і PC. Існує також версія гри для портативної ігрової консолі N-Gage, а також для мобільних платформ iOS і Android.

Перша Tomb Raider вийшла досить вдалою, і тому її видавець, компанія Eidos, оголосила у 2006 році про розробку нової гри Tomb Raider: 10th Anniversary Edition. Вона фактично мала стати переробкою оригінальної гри під сучасну графіку та можливості комп’ютерів. Однак ця ювілейна гра не вийшла у світ, а замість неї з’явилася Lara Croft Tomb Raider: Anniversary. Її також розробила компанієя Crystal Dynamics, а видала компанія Eidos Interactive. Гра заснована на сюжеті першої частини гри: Лару Крофт найняв могутній синдикат для пошуків міфічного предмета під назвою Сціон. Дія гри розгортається в 1996 році в індійському місті Калькутта.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися