Через сім років після продажу нирки за iPhone 4: як живе цей чоловік

Придбати такий нині можна за 500-800 грн ($17-$28)

У 2011 році незабаром після анонсу нового телефона Apple iPhone 4 світові ЗМІ сколихнула хвиля публікацій. Тоді 17-річний юнак Сяо Ванг так бажав володіти цим телефоном, що продав свою нирку. Днями з’явилася інформація про те, як він живе сьогодні.

Сьогодні Вангу вже 24 роки, і він згадує, як в нього з’явилося бажання будь-якою ціною отримати топовий iPhone 4. Цей девайс у його школі був показником статусу, тому хлопець дуже хотів ним володіти. Жага була настільки сильною, що він продав одну зі своїх нирок за $3200. Цього було більш ніж достатньо, щоб придбати новенький iPhone. Але це копійки проти $262 000, які коштує нирка, якщо не квапитися її продати.

«Однієї нирки цілком достатньо для мене, навіщо мені потрібна інша? – згадує Ванг. – Чому б її не продати?» За даними журналістів Asia Online, операцію з видалення нирки виконали в одному з нелегальних азіатських госпіталів.

Адміністратори підпільної медустанови запевняли, що парубок зможе повернутися до нормального життя вже за тиждень після операції. Однак погані санітарні умови призвели до того, що в рану потрапила інфекція.

Батьки хлопця дізналися про скоєне лише після того, як його стан став критичним. Вони перевели Ванга у легальний госпіталь, але на той момент нирка, яка лишилася, вже деградувала і не могла виконувати свою роботу.

За останні сім років хлопець провів більшість часу в ліжку. Його сім’я опинилася в борговій ямі через витрати на терапію та діаліз. І в такому режимі Вангу доведеться провести решту свого життя – він став інвалідом.

Адміністратор нелегального госпіталю та сама підпільна медустанова програли судовий позов і виплатили сім’ї хлопця грошову компенсацію. Однак невідомо, чи дозволила вона оплатити всі борги.

До речі, сьогодні iPhone 4 відноситься до класу застарілих апаратів, і його вже майже неможливо використовувати: Apple не випускає на нього оновлень операційної системи, а додатки вимагають нових версій ОС. Придбати такий нині можна за 500-800 грн ($17-$28).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я