Вівторок, 16 Квітня, 2024

Чи можна знищити інтернет?

Популярний міф стверджує, що Всесвітню мережу знищити неможливо. Але експерти кажуть, що це цілком реально, та називають можливі способи.

«Масованою атакою насправді інтернет знищити можна», – вважає науковець із Массачусетського технологічного інституту Вінсент Чан. За його словами, вона може бути направлена на малопримітну будівлю в районі лондонських доків. Там немає ані щитів, ані вивісок, але там знаходиться один з найбільших вузлів інтернету. Він називається «Linx» – London Internet Exchange, – і це одна з найбільших точок обміну трафіком у світі.

Роботу інтернету на планеті можна порушити, якщо заблокувати чи знищити ще близько 30 таких же будівель у всьому світі.

«Такого роду сценарій судного дня не дуже ймовірний, хоча можливий. Подібні об’єкти надзвичайно добре захищені, – говорить технічний директор одного з мережевих провайдерів Джек Уотерс. – У нас всюди ведеться спостереження, ми вживаємо всіх необхідних заходів обережності. Це дуже захищені об’єкти. Ще жодного разу нікому не вдалося порушити роботу жодного подібного вузла».

Розподілена стійкість

Ще одним способом позбавити ці будинки зв’язку з рештою планети – пошкодити кабелі. Однак наслідки аварій у фізичній інфраструктурі мережі не такі далекосяжні, кажуть експерти. Вони нівелюються оригінальною структурою всієї системи. Одним з її авторів є Поль Беран, який ще на початку 1960-х років розробляв мережі зв’язку з таким розрахунком, щоб вони могли витримати навіть ядерний удар.

Ось чому обрив кабелів або знищення центрів обробки даних не сильно впливають на вразливість мережі в цілому. Навіть відключення цілих країн, таких як Сирія, не може повністю обмежити внутрішні мережеві комунікації в Сирії. Хоча доступ до зовнішніх веб-сайтів на зразок Google буде ускладнений або взагалі неможливий.

London Internet Exchange

Порушення меж

Іншою серйозною проблемою є BGP-викрадення. BGP означає «протокол шлюзу кордону». Це ключова система, яка вказує напрям для пакетів інтернет-трафіку. Протягом довгого часу вважалося, що BGP-маршрутизатори, які розташовані в різних точках мережі, завжди посилають пакети в правильному напрямку. Однак останніми роками виявилося, що його можна непомітно перенаправляти. Таке перенаправлення буде означати, що величезні обсяги даних можуть викрасти та аналізувати треті особи, наприклад спецслужби або хакери.

«Хоча більшість з цих проблем, як відомо, можуть викликати збій, а деякі з них у теорії й поломку інтернету, тим не менш, ще ніколи не було випадку, щоб відключився весь інтернет, – говорить професор Массачусетського технологічного інституту Вінсент Чан. – Це не означає, що ми повинні забувати про таку можливість».

Найгірший варіант

Професор Чан зазначає, що фізичні напади на інфраструктури інтернету навряд чи зможуть завдати непоправної шкоди. Але що робити, якщо є уразливість програмного забезпечення, яка зачіпає всі вузли мережі? Тоді, на його думку, є проблеми.

Чан вважає, що можуть знайтися охочі атакувати інтернет саме таким чином. Але наслідки обвалення інтернету можуть уявити собі не всі. «Я думаю, що повинна бути відкрита дискусія про напади і захист в інтернеті, – вважає Чан. – Це ніколи раніше серйозно не обговорювалося».

За матеріалами: BBC

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися