6 популярних технологій автофокусу в камерах

Для чітких фотографій просто фотосенсора з лінзою недостатньо. Потрібна складна система з електронних та механічних компонентів, яка відома як автофокус. В її основі лежать різні фізичні принципи, і ось шість найпопулярніших з них, які використовуються в мобільниках.

1. Контрастний автофокус

Це одне з найпростіших рішень, яке потребує лише програмних алгоритмів та придатне до будь-якої камери з рухомою лінзою. Сенсор заміряє кількість світла на об’єкті та залежно від його контрасту переміщує лінзу. Коли контраст максимальний – об’єкт зйомки у фокусі. Недоліком такого підходу є погана робота у складних умовах та недостатньому освітленні.

2. Фазовий автофокус (PDAF)

Цю технологію мобільники запозичили у цифрових дзеркальних фотокамер з подання Samsung. Вона встановила його в смартфоні Galaxy S5. Її перевага у високій швидкодії та точності роботи, особливо при поганому освітленні. Недолік у тому, що фотоматриця повинна мати окремий фазовий сенсор, який підкаже процесору необхідні налаштування для знімку.

3. Фокусні пікселі

Ця технологія з’явилася в останніх телефонах Apple – iPhone 6 та 6 Plus. Вона використовує частину пікселів як фазовий сенсор, і тому iPhone – один з найшвидших смартфонів для фотографії.

4. Лазерний автофокус

Уперше ця технологія побачила світ із виходом LG G3 і працює за принципом лазерного дальноміра. Невеликий лазерний випромінювач поряд із лінзою камери освітлює об’єкт, а спеціальний сенсор вимірює відстань, заміряючи час надходження відбитого лазерного променя. Усе відбувається дуже швидко, і тому смартфон витрачає лише 0,276 секунди на те, щоб навести чіткість.

5. Інфрачервоний автофокус

Ця технологія від компанії Lenovo стала сенсацією на цьогорічному Мобільному конгресі. Проте в основі вона працює за таким же принципом, як і лазерний афтофокус від LG. Працює приблизно вдвічі швидше за контрастний автофокус.

6. Подвійна камера

У HTC One M8 та Honor 6 Plus для отримання чітких знімків використали унікальний підхід – два об’єктиви. Завдяки цьому можна змінювати фокус навіть після зйомки. Це ж саме дозволяють популярні декілька років тому камери Lytro. Ця технологія працює так: одна камера з фіксованим фокусом отримує плоску фотографію з віддаленими предметами, а інша фокусується на об’єктах поряд. У Huawei також додали до цього можливість встановлювати на кожну камеру власну експозицію, завдяки чому знімки виходять більш насиченими.

До речі, технологія автофокусу напряму впливає на швидкість роботи фотокамери. Якщо ви збираєтеся купити смартфон на роль повсякденного фотоапарата, тоді варто обирати модель з найліпшими характеристиками. А допоможе в цьому наш матеріал «Флагмани-швидкостріли: посміхніться, уже знято».

За матеріалами: Phone Arena

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я