Чи потрібно вимикати зарядний пристрій на ніч

Затяте вимикання зарядного пристрою з розетки – це ніби вичерпувати воду з Титаніка чайною ложкою

Звичною практикою сьогодні стало залишати блоки живлення різноманітних гаджетів у розетці навіть тоді, коли вони нічого не заряджають. Але скільки зайвих грошей при цьому викидається в нікуди? Експерти підрахували: достатньо, щоб помитися.

Навіть якщо ставити на зарядку на ніч повністю розряджений смартфон, він отримуватиме енергію лише перші 2-3 години. Після цього контролер мобільного відключає його від електромережі. Сам блок живлення переходить у режим очікування.

За даними кембриджського професора Девіда МакКея, він споживає достатньо, щоб витрачених коштів на електрику вистачило прийняти гарячу ванну. Однак лише один раз на рік – саме стільки енергії вдасться заощадити, якщо виймати зарядні пристрої з розетки після їхнього використання.

«Затяте вимикання зарядного пристрою з розетки – це ніби вичерпувати воду з Титаніка чайною ложкою, – проводить аналогію професор. – Вимикати – це добрий жест, але пам’ятайте, які крихітні об’єми енергії вдається заощадити».

У середньому зарядний пристрій у режимі очікування споживає близько 0,26 ват. Після під’єднання до нього смартфона енерговитрати збільшуються до 3,68 ват. А після повної зарядки мобільного буде підтримуватися лише мінімально необхідне подання електрики на рівні 2,24 вати. У грошах це означає близько $5,30 на рік для зарядження одного смартфона.

Для порівняння, 60-ватна флуоресцентна лампа підвищить витрати на $1,61 за рік, а звичайний десктопний ПК додасть до рахунку за електрику близько $28,21. Ну і найбільш ненажерливим виявився холодильник – його внесок до суми оплати складе $65,72 за 12 місяців експлуатації.

Може здатися, що смартфони споживають мізерну кількість енергії, але насправді це не так. Їхні енергозатрати знаходяться на рівні побутового холодильника. Наприклад, середній власник iPhone «спалює» приблизно 361 кіловат на рік. Тоді як для холодильника на цей же термін достатньо всього 322 кіловати. Такі цифри пояснюються тим, що енергозатрати гаджетів винесені в дата-центри та ІТ-інфраструктуру, яка сьогодні споживає 10% світової генерації електрики.

 

Comments are closed.