Віце-президент Android пропонує Apple допомогу у впровадженні RCS на iPhone

У RCS була довга, заплутана і незавершена історія по перетворенню в стандартну функцію відправки текстових повідомлень на Android

Віце-президент Google Хіросі Локхаймер закликав Apple підтримати RCS. Це стандарт текстових повідомлень наступного покоління, який повинен замінити SMS. Він сказав: “Ми тут, щоб допомогти”.

Apple офіційно не коментує свої плани щодо підтримки RCS на iPhone. Здається малоймовірним, що RCS з’явиться в iOS найближчим часом.

RCS починає набирати обертів по всьому світу. Його просуває Google, який, вирішив використовувати його в якості технології для відправки текстових повідомлень за замовчуванням для телефонів Android. RCS далекий від досконалості, але він перевершує SMS і має замінити його.

У RCS була довга, заплутана і незавершена історія по перетворенню в стандартну функцію відправки текстових повідомлень на Android. Починаючи з березня 2021 року Google почав укладати угоди з американськими операторами зв’язку, щоб змусити їх використовувати додаток Google “Повідомлення для Android” за замовчуванням на всіх телефонах Android.

Як тільки всі ці угоди будуть реалізовані, користувачі Android переключаться на RCS, який підтримує індикатори введення, поліпшені групові чати і великі мультимедійні повідомлення.

RCS на Android також підтримує наскрізне шифрування для індивідуальних чатів. Це означатиме, що користувачі Android, які переписуються один з одним, матимуть більш високий рівень конфіденційності та безпеки, ніж коли вони переписуються з користувачами iPhone, і навпаки. Недавній злом SMS-компанії Syniverse – це лише останній приклад того, чому шифрування важливо в обміні повідомленнями, особливо за замовчуванням.

У RCS є свої проблеми. Як і у випадку з iMessage, при зміні телефонів повідомлення можуть загубитися в підвішеному стані. Це також стандарт, який відстоює Google, але теоретично узгоджений операторами по всьому світу. Асоціація з Google заплямувала RCS в очах багатьох. Також вимога домовлятися з операторами – це рецепт проблем. Існують також технічні обмеження.

Очікується, що RCS в кінцевому підсумку замінить SMS. Оскільки все більше операторів зв’язку впроваджують його і все більше користувачів розуміють, що SMS за своєю суттю менш безпечні, Apple може почати відчувати достатній тиск, щоб прийняти RCS.