Чи є сенс купувати топовий смартфон?

Щорічно виробники випускають свої флагманські пристрої, які отримують топові характеристики та унікальні, недоступні дешевим моделям функції. Усе це відбувається під натиском маркетингових відділів, вважають експерти Androidinsider. Маркетологи прагнуть залучити якомога більше потенційних покупців, розповідаючи про нові особливості флагманів нового покоління. Але чи так все це важливо звичайному користувачеві? Чи дійсно так важлива різниця в щільності пікселів, тактова частота ядер або унікальний інтерфейс користувача, якщо різниці й зовсім немає?

Цього року виробники показали два найцікавіших пристрої – це HTC One M9 і Samsung Galaxy S6. Усе інше автоматично відходить на задній план. Ціна на обидва девайси коливається в районі 20 тисяч гривень. Це немало, але поступово люди звикають до такої ціни, і якщо не зараз, то найближчим часом подібний цінник стане нормою. Інше питання, чи варто переплачувати таку суму?

HTC One M9

Якщо серед iOS-апаратів практично всі коштують не нижче 10 тисяч гривень, то серед Android-смартфонів можна знайти і за 2 тисячі, і 5, і за 50. Вибір дуже великий і різноманітний. Але більшості людей просто байдужі всі можливості свого гаджета. І купують вони топові смартфони, лише оцінюючи його зовнішній вигляд і думку інших, більш «досвідчених користувачів». На ділі близько половини власників HTC One M8 не знають про технології BoomSound та про продуктивні можливості свого гаджета. Вони не бачать різниці між HD і FullHD. Їм просто не потрібні всі ці технології.

Samsung Galaxy S6

Для багатьох головним фактором сьогодні є не зовнішній вигляд, а операційна система. Android-смартфон, який можна купити і за 2 тисячі, відкриє доступ до таких же програм, як і топовий гаджет. Будуть доступні програми Viber, Skype, «Одноклассники», «ВКонтакте», WhatsApp, ігри тощо.

Є й ті, хто бере топовий гаджет лише заради камери, і тут дешеві апарати програють. Флагманські пристрої майже завжди мають найкращі рішення у сфері фотографії. Носити із собою професійну камеру досить складно, а смартфон – зручно, практично і якісно. А проблеми зі зйомкою можуть виникнути лише на старті продажів, коли софт ще недопрацьований.

Тож чи є сенс купувати флагман? Якщо ви любитель техніки – безумовно так. Якщо ви відноситеся до іншої частини населення, тоді краще зберегти гроші. Ви просто не зможете оцінити, а точніше не зрозумієте всіх особливостей флагманських апаратів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я