Четвер, 13 Червня, 2024

Індивідуальність на дорогах: з автопілотом не засумуєш

Автомобілі-роботи управляються програмами, які знаходяться в їхніх бортових комп’ютерах, і вже сьогодні станції технічного обслуговування завантажують в автомобільні бортові обчислювальні системи нові «прошивки». Вони модифікують потужність, викиди, швидкість тощо. Але це досить банально для машин з автопілотом, і умільці, напевне, зможуть запропонувати щось набагато цікавіше. Ось кілька подібних варіантів.

Майстер-водій

Прошивка зі стилем водіння якогось знаменитого «водія». Пілоти «Формули-1», всесвітньо відомі ралісти – телеметрія їхніх спортивних автомобілів, записана під час гонок, дозволить точно копіювати манеру перемикання передач і проходження апексів поворотів. Проблему може скласти тільки те, що дорожній автомобіль-робот не дуже схожий на свого гоночного побратима. Автономний автомобільчик може просто розвалитися від перевантажень. Від судових позовів врятують тільки умови надання прошивки «як є», без жодних гарантій.

Економія палива

Стандартні прошивки в плані економії можуть хіба що «задушити» мотор, зробивши його кволим та заощадливим. У майбутньому прошивки, звісно, не навчаться зливати паливо «наліво». Але вони зможуть, наприклад, обчислювати біткоїни на користь власника авто. Заробленими грошима потім можна розрахуватися на автозаправці за паливо.

Маршрутне різноманіття

Робот возить вас з роботи додому, а з дому на роботу одним і тим же маршрутом? Як що ця фраза хилить у сон, тоді варто буде завантажити прошивку із вбудованим генератором випадкових маршрутів. Залежно від географічних особливостей і заданих користувачем лімітів, перепрошитий робот зможе побудувати до кількох тисяч трас, якими і возитиме власника щодня.

Вінтажне таксі

Завантаження цієї прошивки приводить до того, що автомобіль-робот перед поїздкою відправляє власнику повідомлення на смартфон: «Машинка під’їхала, виходьте». Але сам автомобіль при цьому кружляє провулками десь за два-три квартали від будинку. Після того як поїздка все ж почалася, примусово включається голосове управління – функція «Дорогу покажеш?».

Дана прошивка може також зрізати шлях через кілька дворів, і, ніби сперечаючись з власною навігаційною системою, неголосно примовляти через динаміки: «Навіщо мені на Поділ? Мені туди не потрібно».

Для хіпстерів

Прошивка існуватиме у двох версіях: кавовій та амстердамській. При використанні першої автомобіль-робот після посадки пасажира в салон нікуди не їде, а вся енергія використовується для зарядки смартфона і ноутбука пасажира, який у цей час проводить активний серфінг в інтернеті.

Амстердамська версія незалежно від точки призначення доїжджає тільки до найближчого пункту прокату велосипедів, а за відсутності такого – до найближчої пішохідної зони. Далі пасажиру пропонується прослідувати більш екологічним видом транспорту.

За матеріалами: GlobalScience

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися