Кіберспортсменів перевірятимуть на допінг

Відповідальна за проведення чемпіонатів з комп’ютерних ігор організація Electronic Sports League (ESL) повідомила, що вживатиме заходів щодо посилення допінг-контролю на змаганнях, передає портал Eurogamer.

Серед названих представниками ESL змін, які чекають на кіберспортсменів у найближчому майбутньому, – вибіркові перевірки на допінг перед початком матчів. Міри покарання для порушників будуть посилені. На даний час готуються відповідні поправки в регламент.

Приводом для змін стало публічне зізнання кіберспортсмена Корі Фрісена. Він розповів, що в ході турніру з шутера Counter-Strike: Global Offensive приймав психостимулюючий препарат. Фрісен зазначив, що й інші учасники команди, за яку він виступав, вживали той же засіб. Турнір проводили навесні 2015 року в Польщі.

В ESL заявили, що не будуть карати Фрісена та його команду, оскільки свою заяву кіберспортсмен зробив через кілька місяців після турніру, і підтвердити або спростувати його твердження з допомогою медичних тестів вже неможливо. Представники організації підкреслили, що свою заяву Фрісен зробив вже після виходу з команди, і повної впевненості в його щирості у них немає. За їхніми словами, раніше ESL не стикалася з прецедентами вживання наркотиків на турнірах, і лише одного разу організації довелося дискваліфікувати гравця за вживання алкоголю.

Згідно з чинним регламентом ESL, на турнірах не можна використовувати допінг. Однак від кіберспортсменів не вимагають здавати аналізи, щоб отримати допуск до змагань. Інші організатори також не проводять подібні тести, наприклад, вони не передбачені для учасників чемпіонату світу з DoTA 2.

Electronic Sports League – одна з найбільших в Європі кіберспортивних ліг. Серед ігор, з яких організація влаштовує змагання, – Counter-Strike, StarCraft II, League of Legends, Heroes of the Storm. А сам кіберспорт вже давно вийшов за рамки хобі та перетворився на індустрію з мільйонами фанатів та великими зарплатами. Причому стати кіберспортсменом можна не лише граючи вдома – цьому вже навчають у вищих навчальних закладах.