П’ятниця, 12 Липня, 2024

Чим здивує Android O: Google офіційно презентувала нову ОС

Google запрошує усіх бажаючих спробувати нову версію її мобільної операційної системи в програмі бета-тестування Android O. Її компанія презентувала учора на своїй конференції для розробників. Поки що підтримуються пристрої Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C, Pixel, Pixel XL.

Android

Project Treble

Головне нововведення Android O – Project Treble. Ця технологія приносить модульну структуру, завдяки чому виробники зможуть легше та швидше оновлювати програмну частину своїх девайсів.

Проект ізолює основні системні файли Android від оболонки візуального інтерфейсу і додатків. Project Treble тестують на смартфонах Google Pixel, і пізніше він з’явиться на серійних гаджетах з цією версією ОС і новіше.

Два додатки на одному екрані

Наступним нововведенням в Android O стала функція «картинка-в-картинці». З її допомогою можна одночасно працювати з двома додатками на одному екрані. Наприклад, можна розділити дисплей для відеопрогравача та месенджера. Розмір вікон при цьому регулюється за власним бажанням. Закрити одне з запущених вікон можна перетягуванням його іконки в нижню частину екрану.

Система сповіщень

В Android O також змінили систему сповіщень, яка стала більш схожою на iOS. Найпомітніша зміна – на іконках додатків будуть відображатися позначки, що показують наявність повідомлень.

У шторці повідомлень можна відключити сповіщення від певних додатків, а також відсортувати їх за типом інформації. Завдяки цьому можна групувати оповіщення з месенджерів, з новинних програм тощо.

Візуальна єдність

Android O передбачає для кожної іконки три візуальні форми: коло, еліпс і квадрат з округленими кутами. Крім єдиної форми, іконки отримають візуальні ефекти.

Бездротова музика

Смартфони продовжують втрачати дротові роз’єми, і найсвіжішою жертвою став аудіороз’єм. Тому Google додала в Android O підтримку кодеків Sony LDAC і aptX HD, щоб звук при бездротовій передачі був якіснішим.

Налаштування

В OC відмовилися від звичного графіку розряду акумулятора в налаштуваннях. Його місце зайняла іконка батареї, яка показує відсоток заряду і приблизний час роботи.

Меню налаштувань також переробили. Його не тільки перемалювали в мінімалістичному чорно-білому дизайні, але і змінили логіку організації. Опції тепер не йдуть суцільним списком, а розміщені за категоріями.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися