Неділя, 25 Лютого, 2024

Чого користувачі хочуть від смартфонів: дослідження MediaTek

Виробники переконують, що їхні смартфони мають майже всі функції, хіба що каву не варять. Одночасно користувачі продовжують бажати більше від своїх гаджетів. Китайський виробник процесорів MediaTek разом з фірмою Qualtrics опитали юзерів про те, що вони вважають головним у сучасних смартфонах.

  1. Штучний інтелект у камерах

Майже 42% користувачів тепер не уявляють життя без спеціального портретного режиму. Він став можливим завдяки штучному інтелекту, який «розумно» розмиває фон на знімку та проводить миттєву ретуш.

Також штучний інтелект у телефонах відповідає за додатки доповненої реальності і фільтри. Останні особливо популярні в молодих людей – майже 34,5% респондентів віком 25-44 зізналися, що використовують опції прикрашання обличчя на знімку щонайменше на третині фото. Також це стимулює їх робити вдвічі більше знімків, ніж категорія віком 45-55 (15,5%).

Стікери доповненої реальності подобаються 30% респондентів віком 18-44. Це майже вдвічі більше, ніж результати людей віком 45-54 років (13%), та понад вп’ятеро більше, ніж у людей 55+ років (6%).

  1. Функціональність камери

Більшість респондентів вважає, що камера смартфона повинна мати миттєвий автофокус. Також дуже важливою для 18-24-річних опцією є подвійна камера, яка надає поліпшений портретний режим, оптичний зум, більше поле огляду.

Другою найважливішою опцією камер для користувачів усіх вікових груп є HDR. Юзери очікують, що смартфони робитимуть яскраві, насичені та чіткі фото, у чому допомагає цей режим.

  1. Селфіманія

На питання, що найчастіше фотографують користувачі, респонденти віком 25-55+ сказали, що власну родину. Тоді як молоді 18-24 років роблять переважно автопортрети – у середньому 14,4 дня на місяць. Респонденти, яким понад 55 років, наприклад, фотографують себе лише 2,9 дня на місяць.

Дослідження також показало, що користувачі групи 18-44 років в середньому роблять фотографії протягом 20 днів на місяць. Вікова група 45-55+ фотографує лише 13 днів на місяць.

  1. Щоб апарат працював

Однією з головних вимог до смартфона є те, щоб він працював. Бажано також, щоб його потрібно було заряджати якомога рідше. Також користувачі хочуть, щоб апарати мали достатньо вільного місця. Вимоги до якості екрана, потужності процесора та роздільної якості камери йдуть наступними.

Найпопулярніше завдання, яке виконують на смартфонах, – це перевірка пошти. Користувачі читають електронні листи в середньому 26,3 дня на місяць.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися