Чому 5G не домінує на CES 2018, але буде королем на CES 2019

Прогнозується, що 5G зможе стерти межу між дротовим з’єднанням та мобільним.

Якщо вам на CES 2018 загадали загадку, «що одночасно є всюди та ніде», відповіддю буде 5G. Цей важливий стандарт наступного покоління зв’язку лише нещодавно затвердили. Компанії говорили, що він є значущим досягненням, яке торкнеться майже всіх їхніх продуктів. Однак під час цьогорічної виставки технологія 5G майже не була представлена. Відповідь проста: не встигли підготувати «залізо», але його буде вдосталь до CES 2019.

CES 2018Що таке 5G

Візьміть швидкість поточного мобільного інтернету у своєму телефоні та помножте її на 100. Також у кілька разів зменште затримку на свої дії, а ще поліпшіть безпеку та ємність мережі. Це головні обіцянки від переходу на 5G.

Прогнозується, що 5G зможе стерти межу між дротовим з’єднанням та мобільним. Виконавчий директор Samsung Тім Бакстер сказав, що 5G – «ніби покласти оптоволокно до своєї кишені».

На що вплине 5G

У Qualcomm вустами Крістіана Амона кажуть, що з 5G «усе стане бездротовим». Разом зі службами, чутливими до затримок і швидкості пересилання даних.

За прогнозами Qualcomm, стандарт 5G має потенціал суттєво змінити суспільство. Майже так само, як це зробив 4G, з яким люди все більше завдань виконують через свої смартфони та гаджети. Один із керівників найбільшого пошуковика Китаю Baidu Ці Лю каже, що 5G замінить значну частку письмового спілкування на відео. Він також очікує, що 5G дасть поштовх штучному інтелекту, автоматизованим автомобілям, новим інфраструктурним проектам.

Фіксований 5G та мобільний 5G

Розрізняють два типи 5G – фіксований та мобільний. Першим будуть користуватися вдома, на роботі, в школі. Мобільний 5G буде доступний під час руху на транспорті. Фіксований 5G простіше впроваджувати, тому початково оператори можуть фокусуватися на ньому.

Ключові технології 5G

Впровадження п’ятого покоління зв’язку вимагає як нових рішень, так і суттєвого оновлення наявних. Так само, як при переході на 4G LTE з 3G та на 3G з 2G EDGE, операторам доведеться встановлювати нове обладнання. У Qualcomm пропонують адаптивні рішення, які підтримують тисячі частотних діапазонів.

Одна з причин високої пропускної здатності 5G криється в тому, що він використовує радіохвилі міліметрового діапазону. Але вони мають дуже низьку дальність дії – сигнал порушує навіть дощ.

Саме тому для оптимальної дальності покриття 5G працюватиме у великому діапазоні частот від 600 МГц до 60 000 МГц. Наявні мережі 3G UMTS використовують частоти до 2100 МГц.

Чому затримка

У Qualcomm кажуть, що над впровадженням 5G уже працюють понад 40 компаній. Завдяки прийняттю стандарту організацією 3GPP виробники вже можуть створювати пристрої з ним. Експерти прогнозують, що повноцінного розгортання не варто очікувати раніше 2019 року чи навіть 2020 року. Перші споживацькі смартфони з 5G почнуть з’являтися на полицях на початку 2019 року.

За матеріалами: Venturebeat