Вівторок, 16 Липня, 2024

Чому Білл Гейтс розробляє унітаз і сподівається заощадити $233 млрд

Днями один з головних айтішників планети – Білл Гейтс – продемонстрував свою останню розробку. У Пекіні він показав те, над чим працював останні сім років. Ця річ далека від ІТ, але вона допоможе заощадити $233 млрд. Це спеціальний унітаз, який працює без води.

Зараження питних вод і супутні цьому захворювання забирають життя мільйонів людей щороку. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 2,3 млрд осіб на планеті не мають доступу до нормальної води або каналізації. Сам Гейтс на презентації говорив про 4,5 млрд людей. В Індії, наприклад, 53% будинків (600 млн осіб) не мають туалету, і люди ходять у вуличний клозет, який часто знаходиться поруч з річкою.

Мільярдер спробував вирішити проблему очищення вод кардинально – не допускаючи їхнього забруднення каналізаційними стоками. У Китаї на конференції Reinvented Toilet він показав 20 нових туалетів з вбудованими системами обробки відходів. Вони усувають небезпечні мікроби і перетворюють відходи в чисту воду і добрива. Гейтс каже, що цей винахід є найбільш серйозним проривом у сфері санітарії за останні 200 років.

Демонстрацію роботи нового унітазу мільярдер провів безпосередньо на сцені. Він приніс з собою банку з майже 300 грамами людських фекалій. У цьому об’ємі калу містяться 200 трлн клітин ротавірусу, 20 млрд бактерій шигел і 100 тисяч яєць паразитичних хробаків.

Переробка відходів у новому туалеті відбувається за допомогою хімікатів. Вода відокремлюється, а тверді частки хімічно спалюються. Тепло від горіння зберігається в унітазі і допомагає висушувати наступну порцію відходів.

Нові унітази спершу планують розміщувати в громадських місцях. Із часом такі пристрої стануть популярнішими, що знизить вартість їхнього виробництва та дозволить їм поширитися в кожен дім. Гейтс каже, що його мета – знизити вартість використання такого унітаза до 5 центів на день.

1 коментар

  1. Гадаю, йому треба продати цей унітаз НАСА і всім країнам, що збираються відправляти людей до інших планет.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися