Вівторок, 16 Липня, 2024

Навіть бездоріжжя не завадить: як у Руанді вирішили проблему швидкої доставки медичних матеріалів

Життєво необхідні ліки чи витратні матеріали можуть бути на відстані кількох десятків кілометрів, але для пацієнта це не матиме значення, якщо їх не доставлять вчасно. Це особливо актуально для лікарень у віддалених регіонах, у яких рідко є власні склади із найбільш затребуваними запасами і до яких буває складно дістатися автомобілем. Влада Руанди вирішила цю проблему за допомогою дронів, які забезпечують доставку в середньому впродовж 30 хвилин.Руандійське міністерство охорони здоров’я запросило оператором дронів компанію Zipline із Кремнієвої долини. Ця фірма відома як «Uber для крові», і за минулий рік її апарати доставили понад 5500 одиниць крові до лікарень віддалених регіонів країни. Нова система допомогла суттєво зменшити смертність породілей, чверть з яких вмирає від втрати крові. Вона також допомагає хворим на малярію (поширене в регіоні захворювання серед дітей), які теж потребують донорської крові.

«Міністерство охорони здоров’я та Біомедичний центр Руанди раді бачити, як подібна інноваційна технологія зменшує час доставки з чотирьох годин до менш ніж 45 хвилин», – розповідають руандійські чиновники.

Zipline доставляє кров до 12 регіональних госпіталів, кожен з яких обслуговує приблизно по 500 тисяч жителів.

Для замовлення пакета лікар чи медперсонал відправляє повідомлення через WhatsApp або залишає замовлення на сайті Zipline. У відповідь вони отримують повідомлення, що дрон уже вилетів.

Дрон добирається до клініки на швидкості приблизно 100 км/год, і коли йому залишається близько хвилини польоту, він відправляє лікарю сповіщення. Далі машина скидає вантаж на парашуті в спеціально виділеній зоні поруч з госпіталем та повертається на базу.

Швидкісна доставка крові означає, що кожній лікарні не обов’язково робити великі запаси. Адже цей продукт не можна довго зберігати, і суттєва його частина йде в утилізацію.

У Zipline вже планують розширити свій сервіс. Компанія збирається запустити дрони в Танзанії, а також збільшити перелік медичних матеріалів, які доставлятимуть повітрям. Окрім крові це будуть ліки від ВІЛ, малярії, нитки для зашивання, ультрафіолетові лампи. Доставка відбуватиметься з 4 баз у Танзанії, які підтримують понад 1000 клінік.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися