Чому десятки тисяч ідеально робочих iPhone щороку відправляються в шредер

У 2018 році 1 з 4 отриманих iPhone був заблокований таким чином, і прогнозується, що цифра буде зростати

Лише за останні три роки один переробник електроніки Wireless Alliance знищив 66 тисяч повністю справних iPhone. Ці апарати в майже ідеальному стані відправили в шредер через блокування активації. У 2018 році 1 з 4 отриманих iPhone був заблокований таким чином, і прогнозується, що цифра буде зростати.

Блокування активації – це опція безпеки, яка направлена проти крадіжок смартфонів. Вона не дозволяє ввійти до ОС телефона з новим акаунтом після скидання апарата до заводських налаштувань. Широке впровадження такої опції в сучасних мобільниках зробило їх менш цікавими для крадіїв, що глобально знизило рівень крадіжок смартфонів.

Друга сторона запровадження блокування активації виявилася несподівано неприємною для легальних юзерів. Забувши свій пароль iCloud, вони перетворюють власний мобільник на нікому не потрібну цеглину. Усе, на що вона годиться, – стати донором запчастин.

У період з 2015 по 2018 роки переробник електроніки Wireless Alliance зібрав майже 6 млн стільникових телефонів. Із них 333 519 були iPhones, які можна було використати повторно. Близько 33 000 з цих апаратів мали блокування активації iCloud, що миттєво перетворювало їх на сміття.

Компанія Wireless Alliance є відносно невеликим переробником електроніки в американському штаті Колорадо. «Ми не маємо точних цифр кількості заблокованих iCloud в телефонах, – кажуть експерти. – Але ми точно можемо сказати, що ми не найбільші чи єдині в країні. Ми навіть не єдині в Колорадо».

За словами переробників, більшість отриманих телефонів можна використати повторно. Тоді як заблоковані апарати негативно впливають на навколишнє середовище, і їхня цінність дуже невисока, оскільки головні компоненти неможливо використати повторно.

Як виход із цієї ситуації експерти пропонують Apple співпрацювати з переробниками електроніки. Наприклад, майже 90% із отриманих у Wireless Alliance телефонів не є вкраденими чи загубленими. Для таких апаратів Apple може розблокувати їх, якщо користувачі не заявили про них протягом 30 днів як про вкрадені чи загублені. Також компанія може прямо зв’язуватися з власником відданого в переробку заблокованого апарата та запитувати в нього дозвіл на розблокування. Така можливість віддаленого контролю в Apple є.