Субота, 22 Червня, 2024

Наскільки ефективний «вимикач смерті» в смартфонах

У 2013 році для того, щоб завдати удару по розкраданню смартфонів, у Кореї всіх виробників зобов’язали вбудовувати в смартфон функцію дистанційного блокування пристрою. «Рубильник смерті», як її називають, сподобалася американським законодавцям, і рік потому в США в деяких штатах (піонером виступила Каліфорнія) прийняли схожі закони. Apple вбудувала цю функцію ще у 2013 році в сьому версію iOS, а ось Google і Microsoft додали її роком пізніше. Час підвести проміжні підсумки: крадіжки знизилися, але до перемоги ще далеко.

У перші півроку після впровадження «рубильника смерті» в iPhone крадіжки скоротилися на 40% в Сан-Франциско, на 24% у Лондоні і трохи менше – у Нью-Йорку. Усього в середньому кількість викрадених телефонів знизилася на 17%, але вже за рік все повернулося на круги своя.

Рівень крадіжок смартфонів у різних містах США до та після появи «вимикача смерті»

Проблема в тому, що самі користувачі не так часто налаштовують можливість блокувати викрадений телефон, а ті, що зловмисникам розблокувати не вдалося, йдуть на комплектуючі в ремонтні майстерні.

Кращий спосіб боротьби з крадіжками – пильність громадян. Сержант поліції Сієтла Вернер О’Куїн провів аналогію: «навряд чи ви підете розважатися по клубах, затиснувши в руках 500 доларів, але багато хто думає, що можна розмахувати телефоном, який коштує ті ж гроші о 2:00 ночі – можливо, у п’яному стані, – і ніхто на нього не зазіхне».

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися