П’ятниця, 21 Червня, 2024

Чому «хромбуки» не працюють на мобільних процесорах

На ринку доступно чимало моделей «хромбуків» – лептопів з операційною системою Chrome, однак майже всі вони побудовані на процесорах Intel. Така ситуація залишається незмінною попри всі переваги мобільних процесорів над «комп’ютерними» стосовно потужності та часу автономної роботи, пише 9To5Google.

chromebook_01

Незdажаючи на всі чутки, що не за горами ті часи, коли виробники почнуть масово відмовлятися від доробок Intel на користь чіпів на користь Qualcomm, MediaTek або Samsung, цього не станеться. Про те, чому це неможливо, під час неофіційної розмови розповіли колишні співробітники Google на прикладі «хромбуків».

Основна проблема переходу десктопів та ноутбуків на процесори з архітектурою ARM – безпринципність виробників чіпів, але аж ніяк не проблеми сумісності. Виробники відмовляються надавати вихідний код процесорів, що перешкоджає стабільному оновленню пристроїв. «Для виробників набагато простіше швидко відвантажити партію чіпів зараз, щоб згодом забути про них назавжди. З комп’ютерами такого зробити не вдасться», – наголосили екс-співробітники Google.

Раніше Google активно працювала над проектом «повністю мобільних» лептопів Chromebook. Для цього в компанії планували укласти партнерську угоду з Qualcomm, яка після довгих переговорів відмовилася займатися підтримкою власних процесорів понад установлений термін. Погодитися на умови Qualcomm для Google означало б позбавити клієнтів можливості тривалого використання «хромбуків», чого в компанії не могли собі дозволити.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися