П’ятниця, 14 Червня, 2024

Чому «преміальні» Android-смартфони – вид, який зникає

«Преміальні», «топові» і взагалі дорогі Android-смартфони вже не продаються так добре, як колись. Samsung, LG, HTC, Sony, тобто практично всі виробники дорогих Android-смартфонів, сьогодні втрачають гроші більшими темпами в основному через нездатність продавати дорогі гаджети. У дешевих гаджетах справи у них йдуть трохи краще.

Сухі факти показують, що Apple сьогодні є єдиним виробником, який отримує прибуток у преміальному сегменті мобільних телефонів. Це також єдиний гравець, прибуток якого зростає, причому зростає досить суттєво.

Аналітик Чарльз Артур наводить у своєму блозі цифри стану ринку Android-техніки. Використовуючи статистику IDC, він підрахував, що в HTC, Sony і Lenovo/Motorola середній прибуток з одного смартфона є сильно негативною величиною: мінус $36, $26 і $18 відповідно. Це означає, що кожен проданий смартфон зменшує бюджет компаній на 36, 26 і 18 доларів. У LG прибуток є, але мізерний – $0,016 (1,6 цента). Збитки Microsoft з кожного смартфона ще більш обтяжливі – $72.

Samsung – ось єдиний Android-виробник, який отримує відносно гарний прибуток зі смартфонів, а саме $33. Проте ні з простих телефонів, ні з планшетів Samsung теж не має ніякого прибутку. Galaxy S6 і S6 Edge, які багато хвалять, насправді продаються набагато гірше, ніж попередні флагмани серії. Це одна з причин, чому курс акцій Samsung Electronics знижується вже п’ять місяців поспіль.

В основному ця загрозлива статистика пов’язана з поганими продажами у верхньому ціновому сегменті – єдиному, де останні роки Android-гравцям вдавалося отримувати хоч якийсь прибуток. Ось про що говорилося в недавньому звіті HTC: «Більш слабкий, ніж очікувалося, попит у верхньому сегменті Android-ринку в поєднанні з поганими продажами в Китаї призвели до падіння в другому кварталі до минулого року».

Аналітик Лі Сеун Ву з IBK Securities відзначив: «Ми всі знаємо, що в смартфонному бізнесі не все гладко. Я навіть не можу передбачити, коли курс припинить падіння. Фундаментальні показники виглядають проблематично».

Ось як виглядає графік зростання прибутку найбільших виробників смартфонів в період між четвертим кварталом 2014 року і другим кварталом 2015:

З нього видно, що тільки Apple продовжує нарощувати прибуток і залишається при цьому в зеленій зоні, тоді як всі інші скотилися в червону зону, а HTC взагалі практично вибула з гонки.

Чарльз Артур прокоментував цей графік: «Смартфонний бізнес приймає такий вигляд, коли тільки дві компанії роблять гроші на телефонах, проте все помітніше, що тільки одна заробляє на преміальному сегменті. Усі інші, крім Apple і Samsung, схоже, зараз моляться про диво».

Інший відомий аналітик і журналіст, Едріан Кінгслі-Хьюз, у спробах знайти причини краху преміального сегменту Android виділяє багато можливих причин:

  • виробники витратили занадто багато часу (і втратили його на цьому), намагаючись бути, як Apple, і випускати клони Apple;
  • виробники чомусь вирішили прибрати зі своїх моделей функції, які подобалися багатьом користувачам: змінні батареї, слоти для карток пам’яті тощо;
  • апарати середньої цінової категорії стали більш ніж достатніми для багатьох користувачів;
  • багато смартфонів стали занадто схожими один на одного, навіть за ціною;
  • преміальні Android-смартфони стали занадто дорогими;
  • ринок переповнений пропозиціями. Усі виробники викидають на ринок одну модель за іншою в надії, що хоч щось спрацює, але це дезорієнтує покупців;
  • покупці самі охололи до Android-смартфонів.

Кінгслі-Хьюз підсумовує: «Багато з цих проблем знайомі тим, хто спостерігав за станом індустрії персональних комп’ютерів за останні 20 років. Занадто висока конкуренція, недолік інновацій та диференціації і занадто високі ціни знищили індустрію ПК і змусили OEM-виробників техніки гнатися за все тоншою маржею прибутку».

До речі, навіть Apple не захищена від цих проблем. Деякі аналітики вже прогнозують, що новий iPhone 6S, вихід якого очікується днями, не продаватиметься так само добре, як iPhone 6 і 6 Plus.

За матеріалами: The Overspill

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися