Вівторок, 18 Червня, 2024

Чому смартфони шкодять хребту

Якщо ви думаєте, що постійне спілкування в соцмережах на мобільнику або читання сайтів чи перегляд фільмів на ньому абсолютно безпечні для здоров’я, тоді знайте, що це не так. Хірург Кеннет Ханшрі провів дослідження та виявив, що постійна робота з мобільниками значно шкодить хребту та шиї.

Навантаження у фунтах на шию залежно від кута, під яким користувач дивиться на екран смартфона

За даними медика, нахил голови уперед при роботі з телефоном збільшує навантаження на хребет шиї в декілька разів. У середньому голова людини важить 4-5 кг, які він сприймає. Однак при нахилі вперед лише на 15 градусів на шию починають діяти вже 12 кг, при куті у 30 градусів цей параметр становить 18 кг, при 45 градусах – 22 кг, а при максимальному нахилі у 60 градусів шия сприймає 27 кг.

Таке навантаження негативно позначається на хребцях, враховуючи, що в середньому користувачі дивляться на екрани своїх телефонів від двох до чотирьох годин в день.

Щоб мінімізувати ризики для здоров’я, лікар радить слідкувати за своєю позою. Оптимально, якщо мобільник знаходитиметься на рівні плечей. Тоді кут нахилу шиї буде мінімальним, і хребет сприйматиме звичні для нього навантаження.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися