Середа, 17 Липня, 2024

Чому смартфони на процесорі Mediatek Dimensity 9300 може краще пропустити

Найбільший виробник мобільних процесорів компанія MediaTek щороку випускає новий флагманський чипсет для смартфонів, і очікується, що компанія уже готується представити Dimensity 9300 у четвертому кварталі 2023 року. Однак, схоже, цей передовий чип може мати тепловиділення, яке не дозволить йому повністю розкрити свій потенціал.

У статті для Android Headlines досвідчений розповсюджувач інформації Еван Бласс заявив, що Dimensity 9300 «в буквальному сенсі занадто гарячий, щоб працювати на заявлених частотах».

Бласс стверджував, що проблема пов’язана з еклектичним дизайном чіпсета. Вважається, що чипсет матиме чотири «важкі» ядра Cortex-X4 і чотири середні ядра Cortex-A720. Така конфігурація ядер більше підійшла би ноутбуку, наж смартфону.

Автор витоку припустив, що для уникнення проблем MediaTek може або зменшити швидкість чипа, щоб усе було прохолодно, або запропонувати клієнтам альтернативні чипи. Хоча цілком зрозуміло, що останній підхід не підійде багатьом брендам, які хочуть абсолютно новий флагманський чипсет.

MediaTek також, можливо, працюватиме з партнерами для точного налаштування продуктивності, якщо Dimensity 9300 нагрівається більше, ніж зазвичай. Це був би не перший раз, коли ми бачимо, як виробники комплектного обладнання налаштовують програмне забезпечення з огляду на час роботи батареї та/або нагрівання.

Наприклад, OPPO зазвичай запускає свої флагманські телефони на більш скромних частотах за замовчуванням порівняно з телефонами конкурентів. Ми також спостерігали більш радикальний підхід OnePlus, оскільки OnePlus 9 Pro за замовчуванням придушив широкий список популярних програм. Цим програмам дозволялося працювати лише на невеликих ядрах процесора, тоді як менш відомим програмам і тестовим програмам дозволялося працювати на великих ядрах процесора. Однак перегрів все одно буде проблемою в режимі продуктивності або з окремими програмами.

Чипи MediaTek досягли значного прогресу за останні кілька років і є єдиною реальною альтернативою серії Snapdragon від Qualcomm у сегменті топових смартфонів Android. В 2020 році Mediatek випередила Qualcomm та стала найбільшим виробником мобільних процесорів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися