MediaTek випередила Qualcomm і стала найбільшим виробником мобільних процесорів

Успіх MediaTek пояснюється міцною позицією в секторі смартфонів $100-250

Компанія MediaTek стала найбільшим виробником мобільних процесорів. У третьому кварталі 2020 року її частка склала 31%. Збільшення частки ринку стало можливим завдяки відновленню продажів смартфонів протягом цього періоду, кажуть аналітики Counterpoint Research.

Успіх MediaTek пояснюється міцною позицією в секторі смартфонів $100-250. Це робить її продукцією привабливою для виробників смартфонів у Китаї та Індії.

«Частка чипсетів MediaTek у Xiaomi збільшилася більш ніж утричі проти цього самого періоду минулого року, – каже директор Counterpoint Дейл Гай. – MediaTek також змогла наростити показники завдяки вільному місцю, створеному санкціями США проти Huawei. Доступні чипи MediaTek, вироблені на фабриках TSMC, стали першим вибором для багатьох OEM-виробників, які заповнили полишений Huawei простір. Huawei також купила значну кількість чипсетів до запровадження заборони».

Qualcomm була найбільшим виробником 5G-процесорів у третьому кварталі 2020 року. Продукція компанії використовувалася в 39% усіх проданих 5G-смартфонів у світі. Продажі таких апаратів подвоїлися протягом цього періоду і склали 17% усіх продажів смартфонів.

«Qualcomm також показав сильне зміцнення позицій проти минулого року в топовому сегменті. Знову ж таки, завдяки проблемам з поставками чипів Huawei Hisilicon, – каже Гай. – Однак у середньому сегменті Qualcomm стикнувся з конкуренцією від MediaTek. Ми думаємо, обидві компанії продовжать інтенсивну конкуренцію через агресивну цінову політику та популяризацію 5G у 2021 році».

Аналітики також кажуть, що на зміцнення позицій Qualcomm та MediaTek вплинув перегляд їхніх портфоліо з фокусом на споживачів. Торік MediaTek запустила ігрову G-серію, а чипсети Dimensity допомогли принести 5G у доступний сегмент. Найдешевший 5G-смартфон Realme V3 працює на процесорі MediaTek.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я