Чому телефони з котом Гарфілдом 35 років засмічували французькі пляжі

За даними World Shipping Council, з 2008 року кораблі загубили близько 12 тисяч контейнерів

Рівень засміченості нашої планети виглядає абстрактно, поки не опинишся на пляжах Франції. Їх уже 35 років засмічують телефони у формі популярного мультяшного героя – кота Гарфілда. Місцеві жителі збирають ці апарати починаючи з 80-х років. Лише нещодавно екологічній групі Ar Vilantsou вдалося з’ясувати походження цього сміття.

Автором кота Гарфілда є мультиплікатор Джим Девіс. Він згадує, що хотів створити хорошого та видатного персонажа. Телефони у вигляді цього кота були одними з багатьох десятків товарів, які традиційно випускаються у вигляді супутніх продуктів до мультяшних чи кіногероїв. Деякі з таких товарів часто перетворюються на колекційну цінність.

Телефони у вигляді кота Гарфілда були не просто апаратами в корпусі незвичної форми. Це був витвір мистецтва: кіт, який спав, відкривав очі, як тільки користувач піднімав слухавку. Для цього, окрім звичної телефонної начинки, девайс мав також багато дрібних механічних та електронних деталей.

Активісти групи Ar Vilantsou нещодавно вирішили загадку походження цих телефонів. «Мені було 19 чи 20 років, був великий шторм. З моїм братом ми на пляжі побачили розкидані всюди телефони, – згадує місцевий французький житель. – Ми люди моря, тому вирішили знайти їх».

Виявилося, що телефони продукує контейнер у печері. Його десятиліттями не могли знайти, бо його видно лише в рідкісні моменти дуже низьких хвиль.

Хоча сьогодні відомо, звідки на пляжах беруться телефони у вигляді Гарфілда, вони продовжать там з’являтися. Контейнер закиданий камінням, і його дуже складно дістати.

З 2008 року кораблі загубили близько 12 тисяч контейнерів, за даними World Shipping Council. Можна лише приблизно уявити, скільки сміття знаходитьсяя в океані.

За матеріалами: Francetvinfo