Google та інші техногіганти скуповують найважливішу частину інтернету

Підводні інтернет-кабелі є основою сучасного інтернету – через них передається 95-99% усієї інформації.

Технологічні компанії завдяки інтернету заробили мільярди і тепер хочуть використати ці гроші, щоб стати власниками найважливішої частини Павутини – підводних кабелів. Наприклад, у лютому Google оголосила про початок прокладання кабеля «Кюрі» від Каліфорнії до Чилі. Цей кабель стане першим приватним міжконтинентальним кабелем, який проклала не телеком-компанія.

Google вже давно фінансує розбудову інтернет-інфраструктури, і так робить не лише ця компанія. З 2016 року, коли почався бум прокладання підводних інтернет-кабелів, у їхньому фінансуванні брали участь майже всі великі контент-провайдери, серед яких Facebook, Microsoft та Amazon.

Традиційно інфраструктурою інтернету та прокладанням кабелів займалися телекомунікаційні компанії. Експерти вважають, що власні підводні кабелі ІТ-гігантів несуть великі зміни. Серед найпомітніших – у світі стане ще менше приватності та контролю за інформацією, адже канали її передачі опиняються в руках тих, хто торгує цими даними.

Підводні інтернет-кабелі є основою сучасного інтернету – через них передається 95-99% усієї інформації. За приблизними підрахунками, у світі працює понад 1 000 000 кілометрів підводних кабелів.

У минулому, коли прокладанням кабелів займалися переважно телеком-компанії, це дозволяло стримувати ІТ-гігантів, які лише купували пропускну здатність цих каналів. Прокладені ІТ-компаніями кабелі повністю належатимуть їм, і вже ніхто не зможе вказувати, що і як їм робити з інформацією в цих каналах.

Завершення кабелю «Кюрі» пізніше цього року означатиме, що Google стане власником понад 15 тисяч кілометрів підводних каналів пересилання даних. Загалом, з урахуванням приватних кабелів Facebook, Microsoft та Amazon, у світі функціонуватиме 102 тисячі приватних підводних кабелів.

Інтернет поступово перетворюється на приватний проект, але користувачі можуть помітити лише те, що трафік стане дешевшим. Моральна частина, коли ІТ-гіганти зможуть вільно диктувати свою волю й активно витісняти конкурентів, може втілитися непомітно, коли змінювати щось буде вже запізно.

За матеріалами: Venturebeat