Чому в Європі екстрена допомога швидше знаходить пацієнта, якщо в того Android

Advanced Mobile Location (AML) визначає, що смартфон здійснює дзвінок до екстреної служби та автоматично вмикає GPS і Wi-Fi

Європейські користувачі смартфонів на Android мають шанси швидше отримати медичну допомогу в разі надзвичайної ситуації. Карета швидкої знатиме їхні точні координати завдяки технології Advanced Mobile Location (AML). Користувачам iPhone доведеться описувати своє місце розташування власними словами.

допомога

Європейська асоціація екстрених номерів (European Emergency Number Association, EENA) днями звернулася до Apple, щоб та вбудувала Advanced Mobile Location у iOS. Так iPhone зможе надсилати точні геолокаційні дані співробітникам екстрених служб.

Advanced Mobile Location (AML) визначає, що смартфон здійснює дзвінок до екстреної служби та автоматично вмикає GPS і Wi-Fi. Далі апарат зчитує координати розташування та пересилає їх по SMS диспетчеру. Після цього вимикає GPS для збереження заряду батареї.

Технологія AML використовується у все більшій кількості країн, але користувачі iPhone залишаються в більшій небезпеці порівняно з користувачами Android в екстрених ситуаціях. Саме тому EENA прохає Apple підвищити безпеку своїх клієнтів та інтегрувати Advanced Mobile Location у свої смартфони.

EENA вже тривалий час намагається знайти порозуміння з Apple щодо AML, але поки що безрезультатно. Хоча, за даними асоціації, інтеграція цієї технології не вимагає жодної апаратної зміни та потребує мінімальної доробки програмної частини.

В Apple натомість є функція Emergency SOS, яка з’явилася разом з виходом операційної системи watchOS 3 для її годинника. Вона цієї осені стане доступною на iPhone після виходу iOS 11. Функція SOS дозволяє натиснути кнопку живлення певну кількість разів, після чого телефон автоматично подзвонить в екстрену службу та зв’яжеться із запрограмованими контактами.

Система AML, за попередніми оцінками, майже в 4000 разів точніше за наявні рішення. Однак прямих порівнянь у точності роботи між AML та Emergency SOS поки не існує. У EENA наводять приклади реальних випадків, коли AML забезпечувала точність позиціонування менше 12 метрів.

Експерти припускають, що Apple може відмовлятися від інтеграції AML через те, що під час її використання пересилаються персональні дані. А саме – ідентифікаційні номери SIM-картки IMSI та телефону IMEI.

В EENA кажуть, що функція Emergency SOS є гарною річчю, але потрібно розширити її можливості. У нинішньому вигляді її можливостей недостатньо – координати повинні передаватися при всіх дзвінках до екстрених служб.