Субота, 20 Квітня, 2024

Уся надія на захист вашого смартфона: Google почав відмову від паролів

Google оголосив, що змінює стандартний спосіб входу у свої акаунти. Замість паролів він почне настирливо пропонувати використовувати ключі доступу. Компанія каже, що її план полягає в тому, щоб паролі стали рідкістю і згодом зникли. Начебто так має бути безпечніше, бо якщо не вводити пароль, він не може «витекти». Але реалізація цієї системи уже викликає побоювання, оскільки перекладає захист на кінцевий девайс користувача.

Ключі доступу – це новий спосіб авторизації в онлайн-сервісах. По суті, ця технологія зберігає пароль та логін від вашого акаунту в секретному файлі і вам не потрібно вводити пароль при авторизації на сайті – смартфон чи браузер робитиме це за вас.

Тобто з ключами доступу онлайн-сервіс довіряє не користувачеві, а девайсу. Це означає, що користувач виявляється прив’язаним до свого гаджета. І будь-хто, хто зміг розблокувати його смартфон, отримає повний доступ до акаунту Google. Також проблеми виникнуть, якщо девайс зламається чи загубиться, оскільки файл з ключами доступу залишається на девайсі.

Але, за даними Google, вхід за допомогою ключів доступу на 40% швидший, ніж вхід за допомогою паролю. Тому пошуковий гігант пропонує індустрії приєднатися до нього і перейти на ключі доступу.

Відтепер під час наступного входу до свого облікового запису Google, користувачі будуть запит із проханням створити та використовувати ключі доступу. Для цього їм показуватимуть опцію «Пропустити пароль, коли це можливо». Поки що Google залишає можливість відмовитися та продовжити використовувати пароль.

Google уже неодноразово використовував своє положення в інтернеті для просування своїх ідей. Наприклад, він змусив увесь інтернет перейти на протокол HTTPS, сповільнивши відкриття сайтів та збільшивши споживання енергії гаджетами. При роботі із сайтами з HTTPS на мобільному пристрої через 3G збільшується на 50% затримка у пересиланні даних та на 30% – споживання енергії. Також Google зробив монополістом свій браузер Chrome, але Chrome є найбільш «дірявим» браузером з усіх.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися