Четвер, 22 Лютого, 2024

Перший у світі літаючий автомобіль отримав сертифікацію, дорожні випробування призначено на 2022 рік

Американська аваційна служба FAA видала сертифікат льотної придатності літаючому автомобілю. Машина Terrafugia Transition отримала сертифікат спеціальних легких спортивних літаків. Поки що їй дозволено працювати лише як літак, однак випробування повноцінного дорожно-літального гібрида призначені на 2022 рік.

Літакоавтомобіль Terrafugia Transition здатний досягати швидкостей близько 150 км/год і підніматися на висоту понад 3000 метрів. Розмах крил складає близько 9 метрів, а в складеному стані машина займає одне паркомісце.

Вага літакоавтомобіля складає приблизно 650 кг. Конвертація з автомобіля в літак і навпаки потребує близько хвилини. Літак споживає високооктановий бензин або авіаційне пальне, а автомобільний двигун є електричним. У стандартну комплектацію входить парашут.

Ідея Transition у тому, щоб мати швидкість пересування, яку надають літаки і при цьому не втрачати комфорт, що надають автомобілі. Адже перш, ніж полетіти на літаку, спершу потрібно дістатися до аеродрому, а з аеродрому прибуття якось дістатися до потрібної адреси. Terrafugia дозволяє власникові приїхати на своєму транспорті на аеродром, перелетіти до аеродрому прибуття і звідти на цій же машині доїхати в потрібне місце.

Для керування Terrafugia Transition потрібно мати дві ліцензії – посвідчення водія та ліценцію спотривного пілота.

Поточна версія Terrafugia Transition придатна поки лише для польотів, виїжджати на ній на дороги загального користування поки не можна. Виробник пояснює це тим, що він не встиг провести сертифікацію машини відповідно до автомобільних вимог безпеки.

Компанія Terrafugia належить китайському автовиробникові Geely і вперше пообіцяла початок продажу свого літакоавтомобіля у 2015 році. Згодом терміни перенесли на 2018 рік, а потім – на 2019 рік.

Нинішня вартість Transition поки невідома, однак у 2018 називалася ціна в $400 000.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися