Вівторок, 16 Квітня, 2024

Як користуватися Chrome на комп’ютері з малим обсягом оперативної пам’яті

Сьогодні можна купити новий планшет чи ноутбук, в якому буде 4 або навіть 2 ГБ оперативної пам’яті. У магазині переконуватимуть, що цього досить для роботи в інтернеті, але перший запуск Chrome покаже неправдивість цих слів. Цей веб-навігатор відомий своїми апетитами до оперативної пам’яті. Якщо перейти на браузер з іншим двигуном, наприклад, Mozilla чи UC Browser, неможливо, тоді можна обмежити споживання Chrome.

Браузер Chrome споживає найбільше оперативної пам’яті з наявних сьогодні веб-навігаторів. Він перевершує навіть браузери, які побудовані на його двигуні, наприклад, Opera вимагає майже на 30% менше «оперативки». Однак відмовитися від Chrome часто буває неможливо, оскільки він став монополістом в інтернеті, і багато сайтів тестуються лише для нього і не зважають на існування інших браузерів.

Для зменшення використання оперативної пам’яті встановіть у Chrome розширення OneTab. Воно залишає активною лише одну вкладку, а інші – вивантажує з пам’яті. При повторному доступі до них вони знову завантажуються з інтернету. Це зменшує комфорт від роботи в браузері, однак так комп’ютер працюватиме швидше завдяки меншому використанню надзвичайно повільного файлу підкачування, особливо якщо він знаходиться на механічному жорсткому диску.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися