П’ятниця, 1 Березня, 2024

Чи варто пропустити iPhone 14? П’ять основних функцій iPhone 15, про які ходять чутки

У 2023 році виповниться 10 років з моменту запуску популярного iPhone 5s і п’ять років з того часу, як Apple представила перший великий повноекранний дизайн iPhone з iPhone XS Max. Лінійка iPhone 15 випуску 2023 року може бути набагато цікавішою, ніж iPhone 14. Отже, чи варто пропустити поточне покоління iPhone на користь наступного?

Моделі iPhone 14 пропонують кілька суттєвих оновлень із функцією екстреного виклику через супутник, виявлення аварій, покращення камери та багато іншого. Але багато користувачів не вражені цими нововведеннями та чекають наступного покоління «яблучних» смартфонів.

Чутки про iPhone 15 уже існують, хоча ступінь їхньої достовірності поки що низький. Але для багатьох тих, хто вирішить не переходити на модель iPhone 14, буде важливо знати, чого можна очікувати від нових iPhone наступного року.

USB-C замість Lightning

Аналітик Apple Мінг-Чі Куо вважає, що принаймні деякі моделі iPhone 15 матимуть порт USB-C замість Lightning. Марк Гурман з Bloomberg підтвердив заяву Куо, заявивши, що Apple тестує iPhone з портами USB-C замість Lightning. Гурман додав, що якщо Apple переведе iPhone з Lightning на USB-C, вона випустить адаптер Lightning на USB-C, щоб дозволити iPhone з USB-C підключатися до аксесуарів і кабелів на основі Lightning.

Початкові припущення припускали, що Apple збереже порт Lightning на iPhone до моменту повної відмови від фізичних портів. Тепер Apple, схоже, змінила свої плани.

Однією з можливих причин змін є регуляторний тиск щодо стандартизації портів у таких країнах, як Індія та Бразилія. ЄС також хоче змусити Apple використовувати USB-C на всіх iPhone, iPad і AirPods, що продаються в Європі до осені 2024 року.

Apple використовує роз’єм Lightning на всіх iPhone, починаючи з iPhone 5 2012 року, а також на багатьох iPad і аксесуарах. Більшість інших пристроїв, включно з iPad і Mac від Apple, перейшли на USB-C.

Незрозуміло, які моделі iPhone 15 матимуть порт USB-C, але здається правдоподібним, що Apple може зарезервувати цю функцію для моделей «Pro».

USB-C був ексклюзивним для iPad Pro протягом кількох років, перш ніж він поширився на iPad Air і iPad mini. Тому схожий підхід для iPhone є ймовірним.

Куо заявив, що такі аксесуари, як AirPods, павербанк MagSafe і периферія Magic Keyboard, Mouse і Trackpad також перейдуть на USB-C в «осяжному майбутньому».

Dynamic Island

Експерт з дисплеїв Росс Янг, який часто розкриває точні відомості про плани Apple, був першим аналітиком, який повідомив, що iPhone 14 Pro матиме отвір у формі пігулки та кругу.

Потім виявилося, що вирізи iPhone 14 Pro виглядатимуть як єдина уніфікована пігулка завдяки програмній функції Dynamic Island. Динамічний острів є способом приховати виріз в екрані, залучаючи його до анімацій інтерфейсу ОС.

Янг вірить, що наступного року цей дизайн пошириться на iPhone 15 і iPhone 15 Plus, об’єднавши увесь модельний ряд iPhone 15 під одним дизайном фронтальної панелі. Це може запропонувати суттєве оновлення для користувачів стандартних моделей iPhone 15.

Touch ID під дисплеєм

Згідно з повідомленнями Джоани Стерн з The Wall Street Journal і Марка Гурмана з Bloomberg, Apple протестувала технологію підекранного сканера відбитків пальців принаймні для деяких моделей iPhone 13, але в той час Apple, очевидно, вирішила не просувати цю ідею.

У дослідницькій записці від вересня 2021 року Куо спрогнозував, що Apple випустить принаймні одну нову модель iPhone зі сканером відбитків пальців під екраном у другій половині 2023 року.

3-нм чип A17, але без спеціального модему 5G

Apple використовуватиме новий чип A17 для лінійки iPhone 15. Процесор виготовлятиметься за 3-нм техпроцесом, який забезпечує на 30 відсотків краще енергоспоживання та на 15 відсотків кращу продуктивність у порівнянні з 5-нм техпроцесом у A14 і A15.

Незрозуміло, чи буде A17 доступний у всіх моделях iPhone 15. Але Apple може продовжити тенденцію, розпочату з чіпом A15 в iPhone 14 і iPhone 14 Plus, і замість цього використовувати для цих пристроїв 4-нм A16 Bionic.

Ходили чутки, що Apple більше року працює над спеціальним модемом 5G, який дебютує у всіх моделях iPhone 15 у 2023 році. Куо сказав, що зусилля Apple можливо, зазнали невдачі, а розробка зупинилася.

Компанія вже кілька років прагне відійти від Qualcomm. Apple вела тривалу судову боротьбу з Qualcomm і планувала використовувати чипи Intel 5G в iPhone 2020 року, але Intel не змогла виготовити чипи 5G, які б відповідали стандартам Apple. У 2019 році Apple завершила врегулювання позову з Qualcomm і з тих пір використовувала модеми Qualcomm 5G в лінійках iPhone і iPad.

Камера-перископ на iPhone 15 Pro Max

У 2023 році очікується, що в iPhone вперше після багатьох років чуток буде встановлений перископічний телеоб’єктив.

Apple нібито зіткнулася з проблемами при розробці власної системи перископічної камери, оскільки більша частина технології захищена патентами. Компанія вивчає можливість придбання компонентів у існуючих власників патентів. Samsung, наприклад, володіє технологією «кулькового приводу», яка використовується в багатьох перископічних лінзах.

За словами аналітика Мінг-Чі Куо, iPhone 15 Pro Max стане єдиним смартфоном Apple у 2023 році, який отримає перископічний об’єктив камери та покращений оптичний зум, а 6,1-дюймова модель iPhone 15 Pro збереже поточний телеоб’єктив.

Камери-перископи уже давно не є новинкою в смартфонах. Наприклад, Galaxy S22 Ultra від Samsung має таку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися