Dark Incrusion – олдскульна класика найвищої проби

Існує окрема категорія ігор, яку не змінюють ні сучасні технології, ні особливості нових ігрових консолей, ні ігрові тренди, – це платформери. Dark Incrusion є «старим добрим» платформером за всіма параметрами. Чому? Давайте розбиратися.

Вінтажна графіка

Якщо ви скучили за часами, коли про HD і знати не знали, а всі мегаблокбастери випускалися на 32-бітній Денді, Dark Incrusion нагадає вам про них. У гри стилізована піксельна графіка, промальована за всіма канонами класичного платформера: повне 2D, жодних тіней і жодного натяку на згладжування.

Щодо повного 2D не зовсім правда. Ще одна фішка Dark Incrusion – підтримка 3D-окулярів, тих самих, з червоно-синіми лінзами. Якщо у вас вони завалялися, заходьте в налаштування і вмикайте 3D.

Утім, піксельна не означає погана. Оформлення опрацьовано дуже якісно, передбачає колірну розмаїтість оточення і персонажа, адекватну анімацію дій і увагу навіть до дрібних деталей (наскільки це можливо).

Класичний геймплей

Для управління персонажем геймеру пропонується звичний джойстик (чесно сказати, дещо незручний через низьку чутливість, але це справа звички) і кнопки:

  • стрибок;
  • атака;
  • особливі атаки.

За допомогою джойстика і кнопок Аня (головна героїня) буде бігати по рівню, перестрибувати через ящики і розправлятися із супротивниками – людьми і машинами – на суші і в повітрі. У кінці рівня нас чекає зустріч з босом.

До речі, геймплейна фішка – рукавиці з «прототипами». Спочатку в Ані є тільки ближній і дальній бій, але в процесі проходження можна знайти «прототипи», які вставляються в рукавиці і дозволяють проводити різні прийоми, наприклад, звести між собою і противником крижану стіну. Прототипи можна міняти «на ходу», адаптуючи стиль бою під ситуацію.

Кілька слів про світ

Події Dark Incrusion відбуваються в стімпанк-всесвіті, атмосфера якого дуже круто передана в грі. Це виражається в оточенні, стилізованому меню, зовнішньому вигляді НПС і персонажа, а також інших дрібних деталях (разом з тими самими рукавичками з прототипами). Сюжетні записи і креслення об’єктів теж у дусі стімпанку, завивистий англійський почерк і малюнки на жовтому папері додаються.

Якщо ви скучили за олдскульним платформером, Dark Incrusion однозначно для вас. Рекомендувати гру можна і любителям жанру, і всім охочим відчути «класику», яка пройшла від піксельних консольок і клавішних мобільних телефонів до сучасних смартфонів. Як мінімум кілька годин приємно проведеного часу вам гарантовано.

P.S.

Гра на Playmarket платна, але без проблем завантажується і встановлюється зі знайомого нам 4PDA. Утім, реальним фанатам олдскулу рекомендую купити додаток і віддячити розробникам за роботу, адже жанр нині не в «топі».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я