Четвер, 20 Червня, 2024

Деякі історичні місця забороняють діяльність тіктокерів

Непальській владі набридли танці та кривляння тіктокерів на історичних майданчиках. У країні блогерам з TikTok заборонили відвідувати багато культурних та історичних об’єктів.

За останні кілька років на непальських туристичних об’єктах, таких як знаменита ступа Будханатх або храм Гадхімай, з’явилися нові таблички з написом «No TikTok». Ці знаки призначені для того, щоб перешкодити багатьом тіктокерам знімати відео для своїх акаунтів у цій китайській соціальній мережі.

Санурадж Шак’я, представник Фонду розвитку Лумбіні, який керує святилищами Лумбіні, бачить цю заборону як спосіб забезпечити спокій тисячам буддистів, які щороку відвідують це священне місце.

«Ми заборонили створювати TikTok у священному саду та навколо нього, де розташовані головні храми, — сказав він журналу Rest of the World. – Запис відео тікток, відтворюючи гучну музику, створює незручності для паломників з усього світу, які приїжджають на місце народження Гаутами Будди».

Це ж правило стосується ступи Будханатх – об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Катманду. Це високе місце буддизму з самого світанку обложено сотнями відданих, які гуляють навколо, завжди за годинниковою стрілкою.

А нещодавно до них приєдналися інфлюенсери, які приїхали знімати відео. Щоб перешкодити їм, керівний комітет Будханатх встановив камери спостереження на місці в березні 2021 року. Десяток агентів безпеки також здійснюють патрулювання, щоб переконатися, що тіктокери дотримуються правил.

Така зміна ставлення до тіктокерів контрастує з великою популярністю соціальної мережі в невеликій гімалайській державі. Згідно зі звітом Sharecast Initiative Nepal, дві третини непальців старше 18 років використовують цю соцмережу регулярно. Це значно менше, ніж у YouTube (94%) і Facebook (93%).

Непал — не єдине місце, де тіктокери, інстаграмери та блогери з інших соцмереж набридли місцевим. Наприклад, туристичне бюро Джексон-Хоул у Вайомінгу попросило своїх відвідувачів у 2018 році припинити додавати геотеги до фотографій, які вони публікують у соціальних мережах, щоб допомогти зберегти ліси та озера штату. За даними The New York Times, регіон стикається з напливом туристів, які прагнуть позувати перед одним із багатьох пейзажів, які вони бачать в Instagram.

Це загрожує біорізноманіттю гірської місцевості Джексон-Хоул і створює навантаження на фінансові ресурси ради з питань туризму.

За матеріалами: AFP

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися