Директор МАГАТЕ: хакери атакували атомну електростанцію

nuclear-power-plant

У світі існує серйозна загроза нападу на атомні станції, заявив генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано. Він сказав, що на одну з АЕС кілька років тому вже здійснили кібератаку. Але він відмовився озвучити подробиці того інциденту. Відомо тільки, що хакерська атака стала причиною порушень у роботі, які, втім, не призвели до зупинки станції.

«Це не уявний ризик», – попередив чиновник з МАГАТЕ. За його словами, до можливих кібератак на АЕС необхідно ставитися дуже серйозно, адже невідомо, що ховається за подібними спробами.

Компанія Korea Hydro & Nuclear Power Co Ltd, яка керує 23 ядерними реакторами у Південній Кореї, повідомила, що у 2014 році провела брифінг з кібербезпеки. Влаштувати його змусила крадіжка даних з комп’ютерних систем корпорації. Вкрадена інформація не була критичною та не зачіпала роботу реакторів. У квітні німецька компанія RWE підвищила заходи з безпеки після того, як комп’ютери атомної електростанції Gundremmingen інфікували вірусами. Представники компанії також кажуть, що зараження не становило загрози.

Деякі експерти в атомній галузі заявляють, що зруйнувати ядерний реактор можуть не тільки бойові угруповання. В атомній індустрії існують уразливості, які можуть використовувати кібертерористи. Як говорить директор МАГАТЕ, агентство допомагає національним урядам багатьох країн здійснювати інформаційну та загальну безпеку АЕС.