Дисплеї стали плащем-невидимкою

Одяг, який дозволить заховатися від інших після його вдягання, може стати реальністю завдяки розробці вчених Університету Райса. Вони створили новий тип дисплеїв, які копіюють принципи роботи кальмара, котрий може змінювати кольори своєї шкіри. Науковці кажуть, що ця розробка відкриває дорогу до «розумного» камуфляжу, який ховатиме одягнуту в нього людину майже як плащ-невидимка.

Макрофотографія пікселів дисплея на основі нанострижнів

Новий повнокольоровий дисплей працює на основі алюмінієвих нанострижнів, які грають роль кольорових субпікселів. Останні приблизно в декілька разів менші, ніж ті, що використовуються в LCD-екранах. Кожен піксель нового дисплея складається із сотень нанострижнів, завдяки чому якість зображення виявляється дуже реалістичною. Змінювати колір у такому екрані можна двома шляхами: видовженням та вкороченням стрижнів або зменшенням відстані між ними. Оскільки вони працюють на основі відбитого світла, вони не будуть вицвітати на яскравому сонячному промінні.

Зараз учені працюють над поєднанням своєї розробки з мініатюрними відеокамерами, що дозволить створити камуфляж нового покоління. Камери будуть сканувати навколишнє середовище, а мікропроцесор у дисплеї відповідно підлаштовуватиметься до нього.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я