Четвер, 30 Травня, 2024

Домашній обігрівач Heatbit сам заробляє собі гроші на електрику

Звичайний домашній обігрівач лише споживає електрику, щоб нагріти приміщення. Обігрівач Heatbit не лише гріє кімнату, а й видобуває криптовалюту, заробляючи гроші, які можна використати на оплату рахунку за електрику. Утім, ціна цього обігрівача така, що цієї суми вистачить на оплату роботи звичайного ТЕНа протягом багатьох років.

Heatbit реалізує ідею опалювати приміщення теплом, яке генерують процесори при роботі. Таку ідею розвивають принаймні з 2014 року і деякі ентузіасти готують їжу від тепла систем охолодження процесорів. А найближчим часом у Європі обігрів теплом процесорів можуть зробити стандартним способом обігріву домівок.

За словами компанії, обігрівач Heatbit має такі переваги:

  • компактність (приблизно розміром з ПК або стереодинамік);
  • низький рівень шуму (працює тихіше холодильника, виробляючи на повній потужності до 42 дБ);
  • висока потужність — 1,4 кВт;
  • здатність майнити до 14 TH/s.

Все почалося у 2021 році, коли бренд запустив кампанію на Kickstarter. Перші продукти почали надходити в жовтні 2022 року. Станом на початок 2023 року їм вдалося продати майже 1000 одиниць по всьому світу. Ціна обігрівача $1199.

Процесори Heatbit виділяють достатньо тепла для опалення приміщення площею 46 квадратних метрів. При цілодобовому використанні та поточній ціні біткойн заробіток становить 30 доларів на місяць.

При цьому електрики цей обігрівач споживає на 42 долари. Тобто при поточному курсі Bitcoin користувач заплатить лише $12, а якщо курс збільшиться – зможе, ймовірно, заробляти кілька доларів, маючи безкоштовне опалення.

Звичайний обігрівач потужністю 2 кВт за місяць цілодобової роботи «спалить» електрики на $60 за поточними цінами за кіловат та за поточним курсом долара. Таким чином, суми в $1999 вистачить приблизно на 30 місяців цілодобової роботи обігрівача.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися