П’ятниця, 21 Червня, 2024

Дитячій соціалізації заважають смартфони

Часто буває, що в дітей виникають проблеми з комунікацією з однолітками та дорослими, оскільки вони не можуть нормально соціалізуватися. Однією з причин цього можуть бути смартфони, вважають науковці Університету Каліфорнії. Вони провели дослідження, яке показало, що «розумні» телефони шкодять навичкам дітей читати емоції інших людей.

Вони з’ясували, що п’ять днів повної ізоляції від смартфонів значно поліпшують здатність малечі розпізнавати вирази облич співрозмовників. Окрім цього, вони також почали краще розпізнавати інші невербальні знаки спілкування.

Для проведення свого дослідження науковці взяли дві групи шестикласників, одна з яких п’ять днів жила в науковому таборі при університеті, а інша – продовжувала жити, як раніше. У цьому таборі дітям заборонили користуватися будь-якою електронікою: смартфонами, телевізорами тощо.

На початку та наприкінці дослідження дітям показали набори з 48 виразів облич на фото та відео і попрохали їх визначити емоції зображених людей. Діти, які провели п’ять днів без гаджетів, поліпшили свої навички їхнього розпізнавання. На початку вони зробили 14,02% похибок, а після завершення експерименту неправильно розпізнали лише 9,41% фото. Ті ж, хто не відвідував табір, не показали жодних змін.

Учені кажуть, що діти не можуть навчитися читати емоційні підказки з екранів своїх гаджетів. Для цього їм потрібні практичне спілкування віч-на-віч. На останнє у сучасних дітей часто не залишається часу, оскільки вони переписуються, грають у відеоігри та дивляться телевізор до чотирьох годин на день.

попередня стаття
наступна стаття
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися