Для 5G мережі стануть гібридними та «розумними»

Поки у світі поступово розгортається зв’язок четвертого покоління 4G, науковці вже думають над п’ятим. І розуміють, що звичним методом – збільшенням робочої частоти – пересилати дані швидше не вийде. Цьому заважають обмеження фізичних законів, і тому мережі 5G будуть компромісним гібридом.

Одна з проблем при побудові мереж п’ятого покоління в тому, що для надшвидкого пересилання даних потрібно використовувати надвисокі робочі частоти. Наприклад, інженерам Samsung вдалося досягти швидкості у 940 МБ/с – це в десятки тисяч разів швидше, ніж доступний українцям EDGE. Однак для такої швидкості довелося використати робочу частоту в 28 ГГц, яка дуже чутлива до будь-яких перешкод, таких як дощ, туман, листя на деревах, людські тіла тощо. Саме тому радіус роботи прототипів 5G дуже малий.

Іспанські вчені з Політехнічного інституту Мілана пропонують вирішитице питання впровадженням «розумного» пошуку на базових станціях мобільного оператора. З ним вони знатимуть точне місцеположення абонента та зможуть забезпечити швидке перемикання між собою, адже їхнє розміщення через малий радіус покриття буде щільнішим.

Сьогодні мобільні мережі не займаються точним пошуком своїх користувачів – у них пристрій під’єднується випадковим пошуком найближчої базової станції та підтримує зв’язок за допомогою розсилання синхронізаційних пакетів у всі сторони. Це вимагає багато часу, проте у випадку повільних мереж з великим радіусом дії, з 4G включно, цього цілком вистачало. Через щільне покриття 5G перемикання між базовими станціями відбуватиметься значно частіше, і звичний алгоритм не встигатиме спрацьовувати. Окрім цього, «розумний» пошук дозволить оператору знати проходження сигналу у конкретних точках на місцевості та спростить поліпшення якості сигналу.

Для стабільнішої роботи 5G науковці також пропонують розділити системний сигнальний трафік та передачу данних від користувачів. Перший повинен мати більший радіус, щоб абонент був завжди на зв’язку, але при цьому йому не потрібні високі швидкості. Тому вчені кажуть, що він може працювати на технологіях попереднього покоління, наприклад, 4G. А коли абонент передаватиме інформацію, тоді мобільна мережа автоматично переводитиме його смартфон чи планшет на частоти 5G.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я