Понеділок, 11 Грудня, 2023

Світ зберігає $29,4 млрд у криптовалюті. Лідирує Bitcoin

На сьогоднішній день у світі існує 796 популярних криптовалют, якими торгують на біржах. За даними порталу CoinMarketCap.com, обсяг цього ринку вже становить $29,374 мільярдів доларів. Від початку 2017 року обсяг глобального ринку криптовалют виріс майже вдвічі. Лідером за популярністю та капіталізацією є криптовалюта Bitcoin. Вона з’явилася у 2009 році, і на час написання цієї замітки її курс складав $1217,96 за один біткоїн.

Bitcoin

Загалом світ зберігає гроші у десятці найпопулярніших криптовалют, серед яких також є ethereum і ripple. Решта мають ринкову капіталізацію менше $100 млн кожна. Найбільшу капіталізацію сьогодні має Bitcoin – він досяг позначки у $19,849 млрд. За ним з великим відривом ідуть Ethereum ($4,5 млрд), Ripple ($1,1 млрд) та Litecoin ($0,69 млрд), Dash ($0,5 млрд).

Причиною динамічного зростання криптовалют експерти називають значний попит на високоліквідні альтернативні цифрові валюти. Серед таких найбільшим попитом користуються Ethereum, DASH, Ripple і Litecoin. Bitcoin відновив своє зростання після стрімкого падіння, яке сталося внаслідок суперечки між Bitcoin Core і Bitcoin Unlimited

Cryptocurrency

З того часу як гроші перейшли в електронну форму, стало значно зручніше ними користуватися, адже навіть мільйон можна вмістити в тонку картку. Але через перехід «в цифру» банки і влади легко можуть відстежити переміщення будь-якої суми. Крім того, традиційні гроші схильні до інфляції, коли їхня цінність падає. Позбутися від недоліків і зберегти переваги електронних грошей дозволяє цифрова криптовалюта. Першою була Bitcoin, історія появи якої носить трохи детективний характер. Хоча ідеї появи подібної криптовалюти описувалися ще в 1998 році, її роком народження вважається 2008 рік. Тоді користувач або група користувачів під ніком Сатосі Накамото опублікувала файл «Bitcoin: Peer-To-Peer Electronic Cash System». У ньому детально описувалися принципи роботи системи, протокол для обміну даними та інші технічні параметри. У загальних рисах Bitcoin дозволяє комп’ютерам добувати свої монетки шляхом вирішення складних рівнянь шифрування, тому її також часто називають криптовалютою. Самого Сатосі Накамото ніхто ніколи не бачив, і незабаром він взагалі перестав давати відповіді на питання щодо Bitcoin. До цього моменту він також встиг опублікувати додаток, який дозволяв користувачам генерувати цифрові гроші. Цього виявилося достатньо, щоб зробити Bitcoin настільки популярним, що він почав погрожувати фінансам деяких країн.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися