Середа, 22 Травня, 2024

Для Олімпіади 2020 року перероблять 5 млн гаджетів

Організаційний комітет Олімпійських та Паралімпійських ігор 2020 року в Токіо оголосив про те, що медалі будуть виготовлені з вторинної сировини. Джерелом матеріалу слугуватиме вживана електроніка, а на виготовлення нагород знадобиться понад 5 млн гаджетів.

Комітет повідомив, що зібрати необхідну кількість відпрацьованих девайсів допомогли компанії та громадськість по всій Японії, а також спортсмени. Сумарно владі вдалося зібрати близько 47 488 тонн електронних відходів. Ця цифра охоплює понад п’ять мільйонів старих телефонів, які були здані в пунктах збору в магазинах оператора NTT Docomo.

Про плани виготовити нагороди для олімпійських спортсменів із вторсировини стало відомо ще у 2016 році. Організатори літніх Ігор і представники влади вже провели зустріч в червні 2016 року, де обговорювали використання відпрацьованої електроніки для виробництва золотих, срібних і бронзових медалей. Цим кроком організатори хотіли привернути увагу громадськості до електронних відходів.

Пункти збору старих девайсів розмістять в офісах операторів та магазинах електроніки з квітня цього року. Вони залишатимуться там, поки організатори Олімпіади не зберуть потрібну кількість металу. Олімпійські міста традиційно купували необхідні метали у видобувних компаній.

У планах було зібрати дві тонни золота, срібла та бронзи для 5 тисяч медалей. Поставлену комітетом мету зібрати 2700 кг бронзи виконали в червні 2018 року, а до жовтня було зібрано 93,7% від необхідних 30,3 кг золота і 85,4% від необхідних 4100 кг срібла.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися