Неділя, 21 Квітня, 2024

Телефон зламався: як здати його за гарантією

Ви можете стати «щасливчиком» та купити собі девайс із заводським дефектом. Або можете скористатися пристроєм трохи більше, ніж на це розраховував виробник. У будь-якому випадку, на руках буде несправний пристрій, і постане питання його гарантійного ремонту. Розберемося, хто має ремонтувати зламаний девайс та які при цьому є права.

Ще не пройшло 14 днів після купівлі

Українське законодавство дозволяє протягом 14 днів з моменту придбання товару обміняти або повернути його. Якихось вагомих причин для цього не потрібно, можна навіть сказати, що товар не влаштовує. При цьому гроші за доставку великогабаритної техніки повернути не можна.

У такому випадку цьому необхідно дотримуватися кількох умов. По-перше, повертати таким чином можна лише деякі непродовольчі товари. Повний список можна переглянути у «Переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню)».

Саму куплену річ не можна використовувати, на ній повинні зберегтися пломби, ярлики тощо. Не допускаються не лише сліди на самому гаджеті, наприклад, подряпини дисплея, корпусу. Цілою повинна залишатися також упаковка.

Для повернення таким чином також необхідно пред’явити фіскальний чек, який видала торгова точка при покупці. Магазин має давати такий документ згідно зі статтею 9 Закону України «Про захист прав споживачів».

Магазин може запропонувати аналогічний товар, а якщо такого в продажу немає, можна вибрати один з варіантів:

 • купити в магазині щось інше, вартість повинні перерахувати;
 • почекати надходження в магазин аналогічного товару і купити його;
 • забрати гроші.

Повернення кредитного товару

Взятий у кредит товар також можна повернути в магазин. Для цього потрібно принести договір, гарантійний талон та документи для підтвердження своєї особи. Додатково в банку необхідно взяти документ із поясненням причини повернення.

Коли можна думати про гарантію

Якщо два тижні після купівлі пройшли, тоді повернути можна лише гаджет з проблемами, звернувшись за гарантією. Також звернення за гарантією є єдиним способом повернення для техніки, яку використовували, навіть якщо всього кілька днів. Наприклад, телефон вважатиметься вживаним, якщо в ньому будуть інстальовані користувачем додатки, а час розмов перевищить кілька хвилин.

Алгоритм звернення за гарантією

Спершу необхідно необхідно зв’язатися з сервісним центром. Зазвичай перелік сертифікованих виробником сервіс-центрів міститься в гарантійному талоні. Список також можна знайти на офіційному сайті виробника. Також можна зателефонувати на гарячу лінію підтримки користувачів даного вендора та уточнити там.

Другим кроком необхідно домовитися із сервісним центром про зустріч та доставити туди товар. Потім залишається чекати вердикту щодо перевірки якості вашої техніки.

Якщо фахівці знайдуть проблему з вашим гаджетом, вони видадуть документ з результатами. З ним можна виконати гарантійний ремонт або повернути товар у магазин для обміну.

Тривалість гарантійного ремонту

Сервісний центр має відремонтувати девайс протягом 14 днів, які відраховуються з моменту надання пристрою в ремонт. Однак можуть виникнути різні складнощі, наприклад, з комплектуючими частинами чи необхідністю відправки девайсу в інший сервісний центр або виробникові. У цьому разі тривалість ремонту може продовжуватися до 45 днів.

Коли не варто думати про гарантію

Звертатися по гарантію має сенс не завжди. Виробник чітко вказує, які випадки не відносяться до гарантійних. Серед них:

 • природне зношування або вичерпання ресурсу;
 • випадкові пошкодження (механічні, вплив рідини, запиленість, потрапляння всередину сторонніх предметів тощо);
 • пошкодження стихійним лихом чи природним явищем;
 • пошкодження внаслідок проблем електромережі;
 • пошкодження від використання товару не за призначенням або з порушенням правил експлуатації;
 • наявність програмного забезпечення не з комплекту виробу.

Коли сервісний центр може відмовити

У кожного сервісного центру свої правила виконання гарантійних зобов’язань. Зазвичай у гарантії відмовляють з таких причин:

 • порушені гарантійні пломби;
 • є пошкодження, які очевидно нанесені покупцем або третіми особами;
 • користувач порушив правила використання товару, які вказані в інструкції до нього;
 • користувач самостійно розбирав пристрій, виконував ремонт чи замінював компоненти;
 • неправильно заповнений гарантійний талон;
 • змінені серійні номери в програмному забезпеченні пристрою.

У який термін повертають гроші

Користувачеві повертають саме ту суму, яку він заплатив за товар, незважаючи на інфляцію, подорожчання та інші економічні явища. При поверненні товару належної якості мають повернути в день звернення в магазин. Якщо торгова точка не може цього зробити, вона повинна віддати кошти не пізніше 7 днів.

Гроші повертають у той же спосіб, у який проходила оплата. Якщо платили готівкою, мають повернути готівкою.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися