Неділя, 19 Травня, 2024

Для опанування техніки варто кликати дитину

Люди старшого покоління, коли їм потрібно полагодити комп’ютер, часто прохають це зробити підлітків, які на них більше розуміються. Учені встановили, що подібне відбувається не лише через те, що дітлахи зростають разом з технологіями, але й через те, що в такому віці люди мають найвищий пік розуміння техніки. А чим старшими вони стають, тим їм важче зрозуміти новинки гаджетів, кажуть експерти дослідницької компанії Ofcom.

Вони провели дослідження і встановили, що пік розуміння цифрових технологій припадає на 14-15 років. Підлітки показують цифровий фактор – упевненість у використанні техніки та знання її роботи – на рівні 113 балів. Тоді як для 75-річних людей цей параметр становить 80. Навіть 6-7-річні дітлахи володіють технологіями краще – їхній рівень 98 балів. Майже стільки ж показують і користувачі віком від 45 до 49 років.

На практиці цифровий фактор проявляється в тому, що більше половини опитаних дорослих стверджували про свої гарні знання програм для смартфонів. Проте 47% з них не чули про популярний сервіс Snapchat, який дозволяє обмінюватися повідомленнями, що зникають. Окрім цього, 46% дорослих не знають, що таке «розумні» окуляри, а 25% опитаних чули про них, проте не знають подробиць. У дітей ситуація протилежна: 75% з них не знають, як жити без технологій. Серед дорослих лише 54% відповідають так само.

Така різниця у сприйнятті технологій має суттєвий вплив на поведінку, стверджують дослідники. Наприклад, діти віком від 12 до 15 років намагаються не говорити по телефону: лише 3% дзвонять один одному. Решта (94%) воліє користуватися сервісами миттєвих повідомлень та соцмережами. Електронна пошта серед сучасних підлітків також непопулярна: через неї спілкуються лише 2% опитаних тинейджерів.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися