П’ятниця, 23 Лютого, 2024

До 7 років апдейтів смартфонів: ініціатива Німеччини

Німецька влада хоче в рази збільшити терміни програмної підтримки смартфонів. Федеральна влада цієї країни просуває в Європарламент ідею, щоб мобільники отримували апдейти протягом семи років. Це в два рази більше, ніж нині пропонується Європейською комісією.

Виробники не в захваті від нової ініціативи. Індустріальна група DigitalEurope, до якої входять Apple, Google, Samsung, хочуть, щоб закон зобов’язував їх випускати апдейти до смартфонів протягом трьох років. Також вендори хочуть, щоб перелік запасних частин до смартфонів обмежувався лише екранами та батареями. Вони не вважають необхідним випускати запасні камери, динаміки та інші компоненти.

Apple зазвичай надає п’ять років програмної підтримки для своїх iPhone. Більшість виробників Android підтримують свої девайси протягом трьох або менше років. Samsung у 2021 році пообіцяла забезпечувати до чотирьох років патчів.

У Євросоюзі бачать розширений термін програмної підтримки смартфонів як один з кроків до збільшення терміну їхнього використання. Відповідний закон може бути прийнятий в 2023 році та може збільшити середній час експлуатації телефону з 2,5 до 3,5 років.

Збільшений термін програмної підтримки також може мати позитивний вплив на ситуацію з кібербезпекою. Адже понад 40% смартфонів Android використовують застарілі версії ОС, починаючи від Android 9.0 Pie та старше. За даними StatCounter, значна частина гаджетів або вже перестала отримувати патчі, або скоро перестане.

Подовжений термін випуску патчів зробить старі смартфони менш цікавими для кіберзловмисників. Їм буде складніше експлуатувати діри старих ОС, оскільки вендори їх закриватимуть в оновленнях.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися