Четвер, 18 Квітня, 2024

«ВКонтакте» видалив піратську музику

Хоча прес-служба соцмережі запевняла, що музика із соцмережі не зникне, незважаючи на дію антипіратських законів, піратські копії треків «ВКонтакте» все ж довелося видалити після позову правовласників. Юристи звукозаписувальних компаній стверджують, що позови не відкличуть, і інтернет-компанію можуть змусити виплатити багатомільйонну компенсацію.

Слухання щодо об’єднаного позову трьох великих студій – Warner Music UK Limited, Sony Music Entertainment, Universal Music – до соцмережі «ВКонтакте» пройде 25 травня, повідомляє РБК. Судячи з позовів, поданих у квітні 2014 року до Арбітражного суду Санкт-Петербурга і Ленінградської області, правовласники звинувачують соцмережу в поширенні піратського контенту.

Правовласники вимагають грошової компенсації в розмірі 51,6 млн рублів (близько 25 млн грн) і видалення конкретних записів, а також запровадження технології «цифрового відбитка» – для відсікання нових нелегальних копій цих композицій у майбутньому. Така технологія дозволяє автоматично визначити, що новий файл, завантажений користувачем, є копією конкретного контенту.

Незадовго до розгляду, 15 травня, гендиректор «ВКонтакте» Борис Добродєєв заявив, що механізм розпізнавання відеоконтенту поки знаходиться в розробці. Проте в пошуковій видачі соцмережі більше не відображаються треки, перераховані в об’єднаному позові мейджорів (38 найменувань).

«Усі спірні треки зазначених правовласників видалені із соціальної мережі на їхню вимогу», – підтвердив прес-секретар «ВКонтакте» Георгій Лобушкін. Він уточнив, що технологія розпізнавання, яка зараз якраз тестується на відео, уже працює на аудіозаписах. Віддалені треки, за словами Лобушкіна, – це перший результат роботи «цифрового відбитка».

Правовласники поскаржилися в суді на поширення треків виконавців Rumer, Charli XCX, Lianne La Havas (Warner Music UK Limited), Рома Кенга і Наталія Гордієнко (Universal Music), Sak Noel, Сергій Лазарєв, Юлія Паршута і Люм’єр (Sony Music Entertainment).

Компанії не відмовляться від своїх претензій на грошову компенсацію і мають високі шанси на задоволення своїх вимог у повному обсязі, впевнений адвокат колегії «Трунов, Айвар і партнери» Сарксис Дарбинян. Результат справи, на його думку, залежить від апетитів правовласників: «ВКонтакте» – це «жирний кіт», від якого можна отримати гроші, компанія зі зрозумілою юрисдикцією і відкритими даними про доходи, а не торрент-трекер з реєстрацією в Республіці Тонга». Виходячи зі своєї практики, Дарбинян зауважив, що, звертаючись до суду, правовласники часто розраховують не на видалення інформації, а на гроші.

З 1 травня «ВКонтакте» ризикує значно більше: згідно з новою версією антипіратського закону, на будь-який сайт може чекати «вічне блокування» за піратство. Це може статися, якщо Мосміськсуд двічі визнає ресурс порушником за позовом одного і того ж твору з-за одного і того ж контенту. Такий сайт залишиться в реєстрі порушників, який веде Роскомнагляд. Домагатися скасування блокування сайт зможе через суд вищої інстанції.

Якщо ж ви не хочете раптом залишитися без онлайнової музики, тоді пропонуємо скористатися однією із доступних альтернатив.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися