До весни українського 3G не буде

Від швидкісного мобільного 3G-інтернету Україну відділяє документ, на якому ще немає підпису прем’єр-міністра. Це головна причина, з якої появи UMTS у нашій державі варто очікувати не раніше весни. Про це заявив у коментарі Радіо Свобода топ-менеджер у сфері інформаційних технологій та заступник голови Адміністрації Президента України з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ Дмитро Шимків.

Він каже, що сьогодні все готове та всі готові. Уся проблема – у документі, який повинен підписати прем’єр-міністр. Після його підпису можна розпочати тендер, після якого ще потрібен час на фактичне впровадження 3G у містах. Тому Шимків прогнозує, що після підписання документа в грудні швидкісний інтернет з’явиться не раніше весни.

Зрушення ситуації з UMTS не відбулося навіть після указу Президента України Петра Порошенка, який доручив уряду до 15 серпня 2014 року забезпечити проведення в Україні конверсії радіочастотного ресурсу, необхідної для запуску зв’язку стандарту 3G. Згідно з цим указом, тендер на видачу ліцензій операторам мали провести до 30 жовтня 2014 року.

Зрив термінів пояснив у вересні прем’єр-міністр Яценюк, який сказав, що затримка викликана прагненням не допустити монополізації ринку російськими компаніями.

Технологічне відставання України почалося ще в середині 2000-х років, і до сьогодні його не здолали. Ось уже понад 10 років 95% абонентів мобільного зв’язку України не можуть отримати доступу до послуг швидкісного мобільного інтернету третього покоління. Це викликає стагнацію телеком-ринку: якщо протягом 15 років він формував понад 5% сукупного ВВП країни, то за останні роки ця цифра зменшилась майже до 3%.

Оператори готувалися до впровадження 3G дуже давно, встигнувши за цей час вже кілька разів модернізувати свої мережі для цієї мети. Однак єдину 3G-ліцензію ще у 2005 році отримав на той час державний Укртелеком. Спроби видати  додаткові за всі наступні роки не увінчалися успіхом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я