Додатковий рухомий екран під основним екраном поліпшить підекранні камери – патент Samsung

отвір буде активуватися лише при використанні камери

Інженери Samsung придумали як вирішити ключову проблему підекранних фронтальних камер. Для цього вони запропонували використати додатковий рухомий екран під основним дисплеєм. Ідею оформили у вигляді патенту.

ZTE Axon 20 5G – перший смартфон з фронтальною камерою під екраном, – показав, що така технологія має ключове обмеження якості зйомки. Дисплей, який знаходиться над об’єктивом, заважає камері захоплювати достатню кількість світла, а також погіршує чіткість зображення. Це навіть попри те, що інженери ZTE при розробці Axon 20 5G використали дисплей змінної роздільної здатності. У місці розміщення фронтальної камери щільність пікселів значно нижча – це створило проміжок між пікселями, щоб камера могла захоплювати більше світла.

У Samsung запропонували розміщувати фронтальну камеру в отворі під екраном, як це реалізовано у більшості смартфонів сьогодні. Однак цей отвір буде активуватися лише при використанні камери. Решту часу він буде прикритий додатковим дисплеєм під екраном.

Концепція Samsung є перевернутою ідеєю рухомих камер. В деяких смартфонах фронтальна камера висувалася з корпусу під час зйомки. Решту часу вона була схована у своїй ніші. При цьому екран не мав вирізів чи отворів для фронтальної камери.