Доповнена реальність допоможе зібрати кубик Рубіка

Зібрати популярну головоломку можна буде за допомогою окулярів доповненої реальності. Програміст Мартін Шпанел розробив відповідне програмне забезпечення, повідомляє N+1.

Це програмне забезпечення через камеру оцінює поточний стан кубика, причому різні сторони можна показувати в довільному порядку. Алгоритм визначає розташування кольорів на різних сторонах кубика за допомогою популярної бібліотеки комп’ютерного зору й обробки зображення OpenCV. Потім програма обчислює потрібну послідовність дій, використовуючи алгоритм Коцемби.

Програма в режимі реального часу виправляє помилки розпізнавання кольору і виводить потрібну дію за допомогою AR-гарнітури прямо поверх однієї з граней куба. Після того як автор оптимізує код, він планує викласти його у відкритий доступ.

Щоб зібрати кубик Рубіка за алгоритмом Коцемби, потрібно виконати до 20 дій – залежно від початкового стану головоломки. Цей алгоритм використовували розробники робота-рекордсмена зі складання кубика – робот на Arduino здатний зібрати головоломку менш ніж за секунду. Серед людей рекорд швидкості збірки класичного кубика Рубіка належить Лукасу Еттеру. У 2015 році американець зібрав кубик за 4,904 секунди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я