П’ятниця, 1 Березня, 2024

Дослідники придумали, як робомобілям впоратися з людьми на дорогах

Часто в розмовах про автономні автівки спливає аргумент, начебто людина краще реагує на непередбачувані ситуації. Але робот має кращу і точнішу реакцію, і залишається лише навчити його діяти так, щоб сторонні глядачі були задоволені. Дослідники з Університету Каліфорнії придумали, що для цього автопілот автомобіля потрібно зробити менш егоїстичним.

«Ми вважаємо, що повністю егоїстичні роботи, які думають лише про свою безпеку та якість кермування, є недостатньо гарними. Вони повинні також з розумінням ставитися до інших водіїв, – кажуть науковці. – Це важливо, оскільки люди ірраціональні, і на їхню поведінку вплине агресивність роботизованого автомобіля».

Науковці пропонують, щоб автопілот балансував незручність, яку він приносить іншим водіям. Простіше кажучи, робот повинен поступатися дорогою людям, однак стати абсолютно послужливим робот також не може, інакше люди почнуть ним зловживати.

Дослідники пропонують за спеціальним алгоритмом аналізувати співвідношення затрат та вигод, які принесуть дії робота йому самому та людям навколо. Для цього електронний водій розглядатиме такі питання:

  • що робила би людина, якби поруч не було роботизованого автомобіля;
  • що робила би людина, якби роботизований автомобіль мав на меті лише допомагати їй;
  • що робила би людина, якби роботизоване авто робило те, що йому потрібно.

Науковці переклали цей опис на мову математичних рівнянь, що дозволило відповідати на ці питання точно. Так штучний інтелект роботизованого автомобіля може знайти баланс між егоїстичністю та піклуванням про людей.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися