Субота, 2 Березня, 2024

Як одна утиліта розкрила плани Google щодо Android

У магазині Google Play з’явилася нова програма – калькулятор з Android. Подібних додатків у маркеті безліч, і поява чергового, на перший погляд, не має великої різниці. Але експерт ІТ-ресурсу ComputerWorld Джей Ар Рафаель вважає, що це розкриває плани Google щодо Android.

За його словами, виведення додатків з операційної системи в Google Play є великим кроком для Android як платформи. Це своєрідна віха в шестирічному процесі, що сигналізує про його закінчення. Мова йде про те, що Google займається деконструкцією Android як операційної системи. Ця тенденція поступово змінює наше сприйняття операційної системи. Але щоб зрозуміти значення дій Google для нас, споживачів, необхідно згадати минуле.

Розділений Android

Деконструкція Android стартувала восени 2010 року, коли Google винесла поштовий клієнт Gmail за межі основної ОС. Цей додаток став доступним у каталозі Google Play, який тоді ще називався Android Market. У той час, як заявив Google, подібний крок дозволив відв’язати оновлення Gmail від оновлення версій Android. Так користувачі змогли отримувати нові функції поштовика, не чекаючи апдейтів для всієї операційної системи.

Інтерфейс програми Gmail зразка 2010 року

Сьогодні ми вже сприймаємо самостійне існування додатків, таких як Gmail, як щось звичне. Ці програми швидко оновлюються, і їх можна завжди завантажити. Раніше, коли майже всі значущі програми були «вшиті» в саму ОС, апдейт можна було отримати лише при оновленні системи. Останніми займаються виробники, які часто випускають оновлення з великою затримкою або взагалі забувають про наявні апарати.

Із 2010 року до сьогодні окреме життя отримали багато додатків і сервісів, які раніше були частиною Android. Тепер їхню останню версію можна вільно завантажити з Google Play. При цьому на багатьох інших платформах подібні утиліти залишаються частиною ОС.

Крім Gmail зі складу ОС вийшли: календар, Hangouts і Messenger, сам додаток Google (основа Google Now і пошуку), Google Now Launcher, Карти, Newsstand, Музика, Книги, Фільми, Drive, Фотографії, Документи, Chrome і System Webview (утиліта для відображення сторонніми додатками веб-контенту), клавіатура, годинник, камера, телефон і управління пристроєм. Окремо тепер доступні Google Wallet і Android Pay, а також Google Сервіси – додаток, що контролює значну частину фонових функцій мобільного пристрою. Останнім зі складу Android вийшов уже згаданий калькулятор.

Загальна картина

Відокремлюючи від ОС черговий компонент, Google дає виробникам можливість продовжувати вносити власні модифікації на рівні ОС. Водночас компанія залишає право контролювати й регулярно оновлювати значну частину системи.

Завдяки такому підходу за будь-який окремо взятий місяць може статися ряд навколосистемних оновлень, які в сукупності можна порівняти з основним оновленням на інших платформах. Google просто робить це тихо і, можливо, частково нехтуючи публічністю, рідко акцентує увагу на загальній картині і частинах цієї «мозаїки».

Усе це не означає, що повноцінні оновлення платформи, такі як Android N, втратили важливість. Вони містять значущі покращення самої операційної системи, її основного користувацького інтерфейсу, а також тих частин платформи, до яких не отримати доступ за допомогою окремо взятих елементів.

Що далі

Деконструкція Android практично завершена, особливо якщо говорити про першу і найважливішу фазу цього процесу. Наступна фаза, якщо вона відбудеться, торкнеться більш глибоких процесів і почне відділення «серця» ОС від поверхневих компонентів. Судячи з нещодавнього випуску попередньої версії ОС, Google із цим вже експериментує. Це може дати компанії можливість швидше випускати оновлення для проблемних з точки зору безпеки компонентів.

Згодом ми зрозуміємо, чи відбудеться така зміна і коли це буде, але на даному етапі можна сказати, що операційна система Android за останні кілька років значно змінилася. Сьогодні сама ОС є лише частиною більш великої головоломки, і нам треба сприймати її такою.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися