Дослідники розповіли, які ознаки має брехня в текстовому листуванні

вчені помітили відмінності в правдивих і неправдивих повідомленнях тільки в жінок

Ваш співрозмовник у WhatsApp чи Viber часто використовує ухильні обороти «може бути» і «можливо». Він також частіше пише з особовими займенниками першої особи (наприклад «я»), ніж другої особи (наприклад «ти»). Тоді посильте свою пильність – вам можуть брехати.

Дослідники з Корнельського університету з’ясували, як можна відрізнити брехню, коли спілкуєшся в текстовому форматі. Для цього вони створили спеціальний месенджер на Android та віддали його для завантаження великій кількості учасників. Так науковці зібрали 1703 діалоги, з яких 351 містив у собі неправдиві повідомлення.

Аналіз показав, що брехливі повідомлення відрізняються довжиною: у середньому 9,2 слова для брехні проти 8 слів для правди. Цікаво, що вчені помітили відмінності в правдивих і неправдивих повідомленнях тільки в жінок. Чоловіки формулювали свої послання так, що неможливо було зрозуміти, чесні вони або ні: вони пишуть у середньому по 7 слів.

«Займенники особливо цікаві для виявлення омани тому, що користувач активно вибирає, які з них використовувати в спілкуванні, – пояснюють експерти. – Самоорієнтовані займенники показують власність та відповідальність, тоді як займенники іншої направленості можуть сигналізувати дистанцію та недостатній рівень надійності».